Petrol
111.66
2.34%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.790
1.62%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  İdris Bal emniyete yapılan operasyonu eleştirdi

  Ak Parti'den istifa eden Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, emniyete yapılan paralel yapı operasyonunu sert bir dille eleştirdi.
  • 22.07.2014 - 14:49
  İdris Bal emniyete yapılan operasyonu eleştirdi

  idrisbal

  Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Bağımsız Milletvekili İdris Bal, 17 ve 25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nda görev alan polislere yönelik gece saat 01.30 sıralarında operasyon yapılmasını eleştirdi.

  "28 ŞUBAT'I AYNEN YANSITIYOR"

  Bu durumun bir gözdağı olduğuna dikkat çeken Bal, 28 Şubat döneminin yeniden yaşatıldığına işaret etti.  Bal, şunları söyledi;

  "Dün 28 Şubat sürecini kınayan, eleştiren, onun üzerinden oy alan bir zihniyet, şimdi 28 Şubat sürecini aynen yaşatıyor. Sermayeyi, polisi, insanları, medyayı bölüyor.

  "KENDİ AYAĞIYLA İFADESİNİ VEREN MÜDÜRÜN ELLERİNİ KELEPÇİYORLAR"

  Bugün İsrail’i, Ramazan ayında operasyon yapıyorsun diye eleştiren bir zihniyet, şimdi kendi insanına teröre karşı, hırsızlığa, yolsuzluğa karşı görev yapan insanlara gözdağı için Anadolu insanı üzerine operasyon yapmak için gece yarısı operasyon yapıyorlar. Kendi ayağıyla ifadesini veren müdürün ellerini kelepçeliyorlar ve hastaneye götürüyorlar. Neden? ‘Bak biz sizin burnunuzu böyle sürteriz. Sen misin KCK’ya operasyon yapan, hırsızlığa, yolsuzluğa operasyon yapan.’ diye mesaj veriyorlar.

  "ANLADIKLARI DİLDEN CEVABINI VERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

  Bu, psikolojik bir harekattır. Medyayı böldüler, insanları böldüler. Artık insanlar camileri ayırma noktasına geldi. Avrupa ve Amerika toplumları gibi çoğulcu, çok sesli, yargı bağımsızlığının olduğu bir toplum mu istiyorsunuz. Yoksa Lübnan gibi parça parça ayrılmış bir toplum mu istiyorsunuz. Ben kamu vicdanının bu durumu algılayacağını düşünüyorum. Anladıkları dilden cevabını vereceğini düşünüyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir