Dolar
6.9715
0.2703%
Euro
8.2099
0.2197%
Altın
1977.04
0.0111%
Borsa
1126.9
0%
G. Altın
443.001
0.2825%
Bitcoin
79001.76
-0.3204%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C
  İdris Naim Şahin haberi koruma notuyla öğrendi

  İdris Naim Şahin haberi koruma notuyla öğrendi

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, kabine değişikliğini korumasının kendisine uzattığı nottan öğrendi.
  • 25.01.2013 - 11:41
  İdris Naim Şahin haberi koruma notuyla öğrendi

  İdris Naim Şahin haberi koruma notuyla öğrendi #1

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, kabine değişikliği sonucu görevinden alındığını, katıldığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ordu Valiliği arasında imzalanan 32 derslik okul töreninde korumasından öğrendi.

  Şahin'in artık bakan olmadığını öğrendiği an

  İdris Naim Şahin haberi koruma notuyla öğrendi #2

  KORUMASI NOT UZATTI

  Ankara'da TOBB ile Ordu Valiliği arasında, 32 derslikli Ordu TOBB Endüstri Meslek Lisesi yapımı için protokol imza töreni düzenlendi. Törene İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, AK Parti Ordu Milletvekilleri Mustafa Hamarat, Fatih Han Ünal, İhsan Şener, Ordu Valisi Orhan Düzgün, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin katıldı. Konuşmaların ardından protokol imza töreni esnasında Bakan İdris Naim Şahin'e koruması kabine değişikliğine ilişkin bir not uzattı. Korumasının verdiği notu okuduktan sonra yüz ifadesi değişen Bakan Şahin, herhangi bir yorum yapmadan programın ardından salondan ayrıldı.

  ORDU'YA GELECEKTİ

  Öte yandan Bakan İdris Naim Şahin, 25-26-27 Ocak tarihlerinde Ordu'da çeşitli programlara katılacaktı. Bakan Şahin'in Ordu'daki ziyaret ve programları da Ordu Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından basın yayın kuruluşlarına e-mail ile bildirilmişti. İdris Naim Şahin'in programı iptal edildi.

  ORDULULAR ŞAŞKIN

  Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı ve Ordu Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Akdeniz, İçişleri Bakanı Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Ordulu Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile her fırsatta Orduluların eniştesi olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın aynı anda görevden alınmasına şaşırdıklarını söyledi. Görevlerinden alınan üç bakanın koordineli çalışarak Ordu'ya son dönemde büyük yatımlar kazandırdığını, bu kabine değişikliğinin de en çok kendilerinin etkilediğini belirten Hüseyin Akdeniz, "Bu görev değişikliği biz Orduluları üzmüştür. Dolayısıyla kabinede bu kadar güçlü Ordu temsil edilirken, Ordu ivme kazanmışken sayın başbakanın takdiriyle bu bakanların görevden alınmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Üç bakanın koordineli çalışmasıyla Ordu'da havaalanı inşaatı başladı. Kültür ve turizm yatırımları, sağlık alanında çok ciddi yatırımlar oldu. Bu bakanlarımız kabinede kalmasıyla Ordu'nun çehresi daha çok değişecekti" dedi.

  İDRİS NAİM ŞAHİN'DEN İLK AÇIKLAMA

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin kabine değişikliğine ilişkin, "Aynı dönem, değişen bir şey yok ki" dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dayısı Kemal Mutlu'nun cenazesine katılmak için Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Enerji Tabii ve Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Ankara'dan İstanbul'a geldi. Başbakan Yardımcısı ve bakanları Atatürk Havalimanı VIP salonunda İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın karşıladı. Bakan Şahin burada kabinede yapılan değişiklikle ilgili konuştu. Bir basın mensubunun, "Yeni dönem ve görev değişikliğiyle ilgili değerlendirme alabilir miyiz?" sorusuna Şahin, "Aynı dönem değişen bir şey yok ki" cevabını verdi.

  Görüş Bildir