Petrol
96.21
-0.39%
Euro
18.2212
-0.22%
Dolar
18.0699
-0.05%
Altın
1.018
-0.29%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
417.799
-1.60%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  İdris Naim Şahin: Terör menüsünü değiştirdi

  Bakan Şahin: Terör menüsünü değiştirdi! Saldırısının şekli serbest, atış serbest, kural yok, kanun yok.
  • 26.12.2011 - 14:44
  İdris Naim Şahin: Terör menüsünü değiştirdi

  İdris Naim Şahin: Terör menüsünü değiştirdi #1

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ''Terör de bir sosyal deprem, yani hayatı sarsmaya yönelik yürüyen, hayatı değiştirmeye yönelik oluşturulan bir sosyal deprem'' dedi.

  Afyonkarahisar Korel Termal Tesisleri'nde Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığınca düzenlenen ''Terörle Mücadele Değerlendirme ve Koordinasyon 45. Toplantısı''nda konuşan Şahin, terör adına ortaya çıkan her yapılanmayı, terörün bu gerçek ve soğuk yüzünü herkesin görmesi gerektiğini söyledi.

  "BİZ ONLARI ÇOK İYİ BİLİYORUZ"

  ''Büyük bir deprem olduğu zaman bunu dehşet olayı olarak görüyoruz. Büyük bir sel felaketi olduğunda 'dehşet' diyoruz'' diyen Şahin, şunları söyledi: ''Çünkü bu olaylarda ölüm ile korku beraber koşuyorlar, beraber geziniyorlar. Terör de bir sosyal deprem, yani hayatı sarsmaya yönelik yürüyen, hayatı değiştirmeye yönelik oluşturulan bir sosyal deprem. Onun da bir ayağı korku, bir ayağı ölüm. Dolayısıyla terör adına ortaya çıkan her yapılanmayı bu soğuk yüzüyle, bu gerçek yüzüyle görmemiz gerekiyor. Biz, siz, bu dehşet verici oluşumu, onun kurucularını, yöneticilerini, militanlarını, kandırılmışlarını, işbirlikçilerini çok iyi biliyoruz, çok iyi tanıyoruz.''

  TERÖR, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN İÇİNDE BAŞLIYOR

  Şahin, terör olaylarına karşı bazılarının gaflet ya da ihanet içerisinde olduğunu belirterek, terör örgütlerinin sisteminde kural olmadığına işaret etti.

  Terör örgütündeki tek kuralın ''öldür de nasıl öldürürsen öldür'' olduğunu ifade eden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Sistem şöyle yürüyor, terör örgütleri oluşuyor, oluşturuluyor ve bir topluma karşı, millete karşı, o milletin başta devlet olmak üzere değerlerine karşı saldırı içerisine giriyor. Saldırısının şekli serbest, atış serbest, kural yok, kanun yok. Kanun korkutma, kanun öldürme. Nasıl öldürürsen öldür, ne yaparsan yap, o kadar kanun yok ki korkutma ve öldürme önce kendinden başlıyor. Terörün aslında kendine yönelik terörü var. Terör, terör örgütünün içinde başlıyor. Terör örgütünde bulunanların biliyoruz ki yarısından fazlası istek dışı bulunuyor. Korkutularak, sindirilerek o yapının içerisinde yer alıyor. Ayrılmak istediği zaman var mı özgürlüğü? Bırakmak isteği zaman var mı özgürlüğü? Nedir karşılığı, en az kurşunla en etkili ölüm ya da en ağır psikolojik eziyetle en kötü bir dönem. Bunun sonu yine ölüm. Terör önce kendini terörize ediyor yani kendini bitiriyor.''

  Bakan Şahin, terörün kendi içerisinde devam eden zulmün ardından köylerdeki ve şehirlerdeki insanlara yansıtıldığını, bunları yaparken önceliği de polise ve jandarmaya verdiğini kaydetti.

  "TERÖR 2011 MENÜSÜNÜ DEĞİŞTİRDİ"

  Son bir yılda terör olaylarının hedefinde AK Parti'nin de yer aldığını ifade eden Şahin, ''Tabii bunların öncelikleri var. Öncelikleri sizsiniz, öncelikleri biziz. Bu arada mümkünse seçim de yapıyor. Öncelikleri işte, iktidar partisinin mensupları. AK Parti lideri. Polisi, jandarmayı, askeri bir tutan bir çizgiye geldi. Yani 2011 menüsünü değiştirdi. İş adamı, iş yerinde çalışan mühendis, öğretmen, imam, böyle tercihleri var ama aç kaldığı zaman ne bulursa götürüyor, tüketiyor. Hiçbir şey yapmadığı zaman kendi kendini tüketiyor'' dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir