Euro
10.0244
-0.12%
Dolar
8.4439
0.07%
Altın
492.05
-0.04%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
345.525
-0.75%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  İdris Naim Şahin'den tartışma yaratacak sözler

  İdris Naim Şahin'den tartışma yaratacak sözler

  İçişleri Bakanı'ndan yeni inciler: Bolu Dağı Cudi'den ayrılmayı istiyor mu acaba?
  • 06.02.2012 - 10:12

  İdris Naim Şahin den tartışma yaratacak sözler #1

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Türkiye toprakları üzerinde kötü emelleri olanların asla düşüncelerini yerine getiremeyeceklerini belirterek, "Biz değerlerimizden sapmamalıyız, duygularımızda ayrışmaya gitmemeliyiz. Gidiliyor mu, gitmek isteyenler var mı? Var, birtakım beyinsizler var. Biz bunun cevabını siyaseten de icraat olarak da veriyoruz, vereceğiz" dedi.

  İşte o sözler

  ZAP'A MERİÇ'E SORUN

  Taraf'ın haberine göre; Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen AKP Merkez İlçe Kongresi'nde konuşan Şahin, yine tartışma yaratacak sözler sarf etti. Şahin, şunları söyledi: "Sayın Başbakanımızın dediği gibi (bu toprakların üzerinde 1 bölü 78 milyon paydalı tapunun üzerinde operasyon yaptırmayız) Bu toprakları kimse bölemez, böldürtmeyiz. Edirne'den Hakkâri'ye bir bütündür bu topraklar. Birileri bu topraklardan beslenip, buranın havasından teneffüs edip, bedhahlığa düşenler var. Ama düşünmek lazım bu topraklar ne diyor acaba. Bu vatan ne diyor acaba? Zap suyu Meriç'ten, Batman Ovası Ergene'den, Fırat, Sakarya'dan, Bolu Dağı Cudi'den ayrılmayı istiyor mu acaba. Sordular mı, var mı onların bir şikayeti? Dağa sor, ovaya sor, dereye son var mı bir şikâyeti.

  HANİ ÖZGÜR DEĞİLDİN, TUTUKLANINCA NİYE ŞİKAYET EDİYORSUN?

  Birilerine ne oluyor acaba? Sıkıntı nedir? Özgürlük... Hangi özgürlükten bahsediyorsun. O zaman tutuklanınca da şikâyet etme. Özgürlük yoksa dışarıda, farkı yok içerinin demek ki. Niye şikâyet ediyorsun, demek ki var dışarıda özgürlük. Yaşadığın özgürlüğün varlığını söylemeye özgürlüğün yok çünkü kafan ipotekli, kalbin, düşüncen ipotekli. Onu söylemeye özgür değilsin..."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir