Euro
9.6912
0.09%
Dolar
8.0832
0.15%
Altın
456.43
1.36%
Borsa
1.41
0.03%
Bitcoin
509.230
-2.39%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C

  İdris'ler karıştı BDP'liler AK Parti'ye koştu

  TBMM Araştırma Komisyonu'ndaki İdris Şahin'i, eski bakan İdris Naim Şahin sanan BDP'liler AK Parti'ye koştu
  • 21.04.2013 - 11:02
  İdris'ler karıştı BDP'liler AK Parti'ye koştu

  İdris ler karıştı BDP liler AK Parti ye koştu #1

  Çözüm sürecinin Meclis ayağını oluşturacak TBMM Araştırma Komisyonu'nun kuruluşu gibi üyelerinin belirlenmesi süreci de olaylı başladı. Vatan gazetesinde yer alan habere göre; Bazı televizyon kanalları ve internet sitelerinde yer alan ve AK Parti'nin TBMM Başkanlığı'na bildirdiği 10 üye arasında, İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin'in de bulunduğu yönündeki haberler BDP'lilerin tam anlamıyla yüreğini ağzına getirdi.

  BDP SİTEM ETTİ: "BU İŞ BİTER"

  Bu haberleri duyar duymaz soluğu AK Parti grup yöneticilerinin yanında alan BDP kurmayları, "Siz bu işi baştan bitirmek niyetindesiniz anlaşılan" siteminde bulundu. Sözkonusu üyenin İdris Naim Şahin değil, Çankırı Milletvekili İdris Şahin olduğu anlaşılınca BDP kurmayları rahat bir nefes aldı.

  BAŞBAKAN'IN MESAJI

  Çözüm sürecine destek amacıyla oluşturulan komisyonun yapacağı çalışmalara büyük önem veren BDP, Başbakan Erdoğan'ın burada görevlendirdiği isimleri belirlerken, "stratejik" davrandığını ve tercih ettiği isimlerle "ince" mesajlar verdiği görüşünde. BDP kurmayları, şu değerlendirmeyi yaptı: "Siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ı görevlendirmesi Başbakan'ın da bu komisyona verdiği önemin göstergesi. 'Komisyonda ben de varım' diyor. Tabanımızın büyük tepki gösterdiği Mehmet Metiner'in üye yapılması ise, 'BDP'nin her istediğini yapmıyoruz' mesajıdır."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir