Petrol
109.27
-2.38%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.200
-2.12%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  İhsanoğlu kabir ziyaretinde gözyaşlarına hakim olamadı

  İhsanoğlu kabir ziyaretinde gözyaşlarına hakim olamadı

  Ekmeleddin İhsanoğlu, Adnan Menderes'in kabri başında "Ben babamdan Menderes sevgisi almış birisiyim" deyip gözyaşlarını tutamadı.
  • 21.07.2014 - 10:11

  İhsanoğlu kabir ziyaretinde gözyaşlarına hakim olamadı #1

  CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal, merhum Başbakanlar Adnan Menderes ve Necmettin Erbakan’ın kabirlerini ziyaret etti.

  İLK ZİYARET ADNAN MENDERES'E 

  İhsanoğlu'nun ilk durağı merhum Başbakanlardan Adnan Menderes ve arkadaşlarının kabri oldu. Burada dua eden İhsanoğlu, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yaptığı ziyaretin bir vefa borcu olduğunu söyleyen İhsanoğlu, şöyle konuştu;

  "VEFA BORCUDUR"

  "Bu ziyaretler bir vefa borcudur. Türkiye’de biz bugün demokratik sürece gelmişsek milletimizin birliği ve bu şehitler sayesinde olmuştur. Adnan Menderes ve arkadaşları olmasaydı Türkiye hiçbir zaman diktatörlükten, mutlakıyetten ve totaliter rejimlerden kurtulamazdı. Onların sayesinde demokrasi mücadelesi veriyoruz. Onları her zaman rahmetle ve minnetle anmamız lazım. Onlar canları pahasına bu demokrasiyi kurdular. Bize de düşen demokrasiyi ilelebet yaşatmaktır" dedi.

  Ekmeleddin İhsanoğlu kimdir
  Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili tüm haberler

  GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

  Konuşması sırasında duygulanan ve gözyaşlarına hakim olamayan İhsanoğlu, "Ben babamdan ailemden Menderes sevgisi almış birisiyim. Onun için buradayım" ifadelerini kullandı.

  Çatı adayı gözyaşlarına hakim olamadı

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir