Petrol
110.56
0.52%
Euro
17.0242
1.33%
Dolar
15.9234
0.32%
Altın
948.81
0.66%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
481.508
0.02%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 18 C

  İhsanoğlu'ndan şişko kedili dış politika analizi

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Kocaeli'de katıldığı iftarda Türkiye'nin dış politikasını ilginç bir benzetmeyle yorumladı.
  • 19.07.2014 - 23:01
  İhsanoğlu'ndan şişko kedili dış politika analizi

  İhsanoğlu ndan şişko kedili dış politika analizi #1

  Kartepe İlçesi'nde bulunan Cevizdibi Restaurant'ta siyasi parti, sivil toplum örgüt temsilcileri ve vatandaşlarla birlikte oruçunu açan İhsanoğlu Türkiye'nin bugün bir dönüm noktasında olduğunu söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

  "ORTADAKİ ŞİŞKO KEDİLER, CİĞERİN BÜYÜK PARÇASINI KAPIYORLAR"

  "Türkiye ya demokrasi yoluna devam edecek yurt dışında itibarını kazanacak. Ya da Türkiye daha sıkıntılı günlere devam edecek. Bu sıkıntılar Çankaya'da öfkeyle sorun çözmek değil sorun yaratmak tavrıyla devam edebilir. Türkiye bu seçimde hayati bir kararla karşı karşıyadır. Ben bir partinin adayı değilim. Bugün 9 parti desteğini ilan etti. Türkiye'de bir iki parti kaldı ve onlar da desteklerini ilan edecekler. Bu seçim çok farklı bir seçim. Bu milletvekili, belediye reisliği seçimi değil. Bu Türk gemisinin kaptanını seçiyorsunuz. Öyle bir kaptan olmalı ki hem bu gemiyi çok iyi tanıyacak hem de suları tanıyacak. Türkiye'nin gemisi sıg sularda değil dalgalı sularda gitmesi lazım. Ortada şişko kediler var ve onlar ciğerin büyük parçasını kapıyorlar. Bu gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermek hepimizin görevidir"

  "76 MİLYONUN CUMHURBAŞKANI OLMALI"

  Seçilecek Cumhurbaşkanı bir zümrenin bir gurubun taraftarı olmaması gerektiğini söyleyen İhsanoğlu konuşmasını söyle sürdürdü:

  "Herkese eşit mesafede ve bütün vatandaşları kucaklayan 76 milyon ailenin babası durumunda olmalıdır. Eli maşalı olmamalı. Türkiye böyle bir reysicumhur arıyor. Türkiye içerde huzuru, güven sağlayacak bir cumhurbaşkanı arıyor. Büyük sıkıntı içersinde gerginlik içersinde vatnadaşlar bugün birşey olacakmı, kevgir gibi olan sınırlardan kimler gelecek' endişesi içersinde. Türkiye'de 76 milyon kardeş bilen ve onun birliğini beraberliğni dirliğini sağlayan bir insanın cumhurbaşkanı olmasını istiyor Türkiye. Biz Türkiye'nin önünü açtığımız zaman bu seçimlerde daha demokratik bir Türkiye'ye yöneleceğiz. Türkiye'nin içerdeki ve yurtdışındaki itibarını sağlayacağız. 10 Ağustos da oylarınıza ve sandıga sahip olalım. İl ve ilçe kurullarına sahip olalım. Allah bu devlete zeval vermesin"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir