Petrol
84.41
0.05%
Euro
17.6923
0.01%
Dolar
18.4525
0.02%
Altın
966.42
0.05%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
356.345
-0.10%
20ºC
İstanbul
Hafif yağmur 20 C

  İlham Aliyev Ermeniler'i uyardı

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı: İkinci bir Ermeni devletinin kurulmasına izin vermeyeceğiz.
  • 29.06.2012 - 22:52
  İlham Aliyev Ermeniler'i uyardı

  İlham Aliyev Ermeniler i uyardı #1

  BM'nin kararlarını sürekli görmezden gelen, son zamanlarda da Azeri sınırında tahrik edici eylemlerde bulunan Ermenistan'a Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den sert bir uyarı geldi.

  Azertac Ajansının yayınladığı habere göre, Bakü'de düzenlenen 23. Crans Montana Forumunun açılış törenine Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile eşi Mehriban Aliyeva da katıldı.

  BAĞIMSIZLIK EN BÜYÜK SERVET

  Forumda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Aliyev, farklı kültürlere sahip insanların uzun yıllardır Azerbaycan'da birlikte ve barış içerisinde yaşamasını, son dönemlerde ülkesinde düzenlenen önemli uluslararası etkinlikleri tarihi başarı olarak nitelendirdi.

  Azerbaycan'ın 20 yılda ekonomik ve siyasi açıdan geliştiğini ve bölgesinin en güçlü ülkesi olduğunu vurgulayan Aliyev, kendileri için bağımsızlığın en büyük servet olduğunu belirtti.

  ERMENİSTAN BM KARARLARINA UYMUYOR

  Azerbaycan-Ermenistan arasındaki Yukarı Karabağ sorununa da değinen İlham Aliyev, ülke topraklarının yüzde 20'sinin işgal altında olduğunu, uluslararası kuruluşların, özellikle de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin işgal olunmuş Azerbaycan topraklarıyla ilgili 4 kararına rağmen Ermenistan'ın bu kararlara uymadığını kaydetti.

  İKİNCİ BİR ERMENİ DEVLETİNE İZİN VERMEYİZ

  Cumhurbaşkanı Aliyev Yukarı Karabağ sorununun çözümüne ilişkin Azerbaycan tarafının tutumunun net olduğunu, toprak bütünlüğü ilkesine dayandığını belirterek, Azerbaycan'ın kendi topraklarında ikinci bir Ermeni devletinin kurulmasına hiçbir zaman izin vermeyeceğini ifade etti.


  Görüş Bildir