Petrol
83.87
-1.18%
Euro
17.6733
-0.09%
Dolar
18.4811
0.18%
Altın
965.42
-0.05%
Borsa
3266
0.00%
Bitcoin
349.769
-5.49%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  İnce basın mensuplarına CD dağıttı

  İnce, AKP Ordu Milletvekili İhsan Şener’in, Ordu’da yaptığı bir konuşmanın CD’sini dağıttı.
  • 19.03.2012 - 16:36
  İnce basın mensuplarına CD dağıttı

  İnce basın mensuplarına CD dağıttı #1

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AKP Ordu Milletvekili İhsan Şener'in, Meclis Milli Eğitim Komisyonu'ndan bir gün önce, "Grup başkanvekillerimizin çağrısı üzerine yarın 13.00'da toplanmak üzere Ankara'ya dönüyoruz. Komisyon'da CHP'ye karşı tedbir alacağız" dediğini belirterek, "Talimatı kimin verdiğini Ordu milletvekili açıklıyor. AKP'nin yalan rüzgarı bir haftada bitti" dedi.

  BASIN MENSUPLARINA CD DAĞITILDI

  Türkiye'de uzun yıllar süren "Yalan Rüzgarı" adında bir dizi olduğunu hatırlatan İnce, "Yalan Rüzgarı yıllar sürdü ama AKP'nin yalan rüzgarı bir haftada bitti. Başbakan, genel başkan yardımcıları, grup başkanvekilleri, komisyon başkanı bir haftadır şöyle söylüyorlardı, 'CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu milletvekillerine talimat verdi, milletvekilleri salona geldi, oysa AKP milletvekilleri kendiliğinden komisyona geldi' Gerçek böyle değilmiş. Size bir CD dağıtıldı sanırım. Orada Ordu Milletvekili İhsan Şener ne diyor" dedi.

  "ZORBALIK İÇİN GELMİŞLERDİ"

  Milli Eğitim Komisyonu'ndaki bütün CHP'li milletvekillerinin kravatlı olduğuna işaret eden İnce, "Takım elbiseliydi. Ellerinde dosyalar vardı. AKP milletvekilleri ise bir kere kravatsız gelmişlerdi. Kavga için gelmişlerdi, zorbalık için gelmişlerdi, ellerinde bir dosya yoktu, konuşmak için değil konuşturmamak için gelmişlerdi" dedi.

  "MECLİS'İ DAĞ BAŞINA DÖNDÜRMEK İSTEDİLER"

  Meclis Milli Eğitim Komisyonu'ndaki kavgalı oturumun 11 Mart Pazar günü yaşandığını belirten İnce, "10 Mart Pazar günü akşamı Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu'da bir yerel televizyonda görüntülerini size dağıttığım o CD'de şöyle diyor; 'Grup başkanvekillerimizin çağrısı üzerine yarın 13.00'da toplanmak üzere Ankara'ya dönüyoruz. Komisyon'da CHP'ye karşı tedbir alacağız' diyor. Toplantı 15.00'da, siz 13.00'da gidiyorsunuz. Hazırlık yapıyorlar. Grup başkanvekilleri çağrıda bulunmuş, herkes buraya gelsin özellikle iri yarı olanlar gelsin, hazırlıklı gelin demişler. Meclis'i dağ başına döndürmek istediler. İhsan Şener'e teşekkür ediyorum, gerçekleri söylediği için" dedi.

  "TALİMATI KİMİN VERDİĞİNİ ORDU MİLLETVEKİLİ AÇIKLIYOR"

  İnce, şöyle devam etti: "Önce 13.00'te burada toplanıyorlar. Dürümü söylüyorlar, besleniyorlar, o hazırlıklar da tamam, sonra Meclis'te zorbalık yapıyorlar. Komisyon Başkanı Nabi Avcı başka şey söylüyor Başbakan başka bir şey söylüyor. Ordu Milletvekili başka bir şey söylüyor. Komisyonda yaşananların planlı olduğunu, AKP'li milletvekillerinin oraya gelirken konuşmak için değil konuşturmamak için geldiklerini söylemiştik ne yazık ki izlediğimiz görüntüler bizi haklı çıkardı. Bu görüntüden sonra AKP yetkilileri başta Başbakan olmak üzere ne diyecekler doğrusu çok merak ediyorum. Talimatı kimin verdiğini Ordu Milletvekili açıklıyor."

  MECLİS BAŞKANI'NA SESLENDİ

  Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e de seslenen ve tutanakları hatırlatan İnce, şöyle dedi: "Eğer devlet adamı kimliğindeyse sayın Çiçek o tutanaklara bakar, bana söz verilmediğini görür. Ben 45 milletvekili arkadaşımın söz istemlerini yazılı olarak komisyon başkanına veriyorum. Bunun da görüntüleri var. Sayın Çiçek tutanakları görmediyse görüntüleri de mi görmedi eğer onları da görmediyse şimdi sizler ümit ediyorum yayınlayacaksınız Sayın İhsan Şener'in görüntülerini de mi görmedi? Bu üç olaydan sonra gerek tutanak gerek söz talebinin görüntüleri gerek İhsan Şener'in görüntüleri bütün bunlardan sonra Sayın Çiçek'in yapması gereken bir şey var. Bunu derhal komisyona iade etmelidir. Devlet adamlığı bunu gerektirir. Yasamanın başındaki kişiye yakışan budur. TBMM'nin en tecrübeli milletvekillerinden birisi olan Sayın Cemil Çiçek'e yakışan budur. Bunları yapmazsa hukuku çiğnemiş olur, İçtüzüğü çiğnemiş olur, devlet adamlığı görüntüsünden uzaklaşmış olur. Bu görüntüdeki bir Meclis Başkanı'nın da CHP'nin tavrını önümüzdeki günlerde görürsünüz. Ümit ediyorum ki Sayın Çiçek hukuka uyar, İçtüzük'e uyar."

  "YİNE BİR HAZIRLIK İÇİNDELER"

  "Yine bir hazırlık içindeler" diyerek elindeki kağıdı basın mensuplarına gösteren İnce, "AKP TBMM Grup Başkanlığı, 27 Mart 2012- 5 Nisan 2012 tarihleri arasında TBMM Genel Kurulu'nda yasalaştırılmasını planladığı kanunların listesi aşağıda belirtilmiştir. 4+4+4 de var. Daha Meclis Başkanı tavrını belirlememiş, diyor ki; 'bu nedenle tüm bakan ve milletvekillerimizin anılan tarihler arasında hafta sonu dahil tüm yurt içi ve yurt dışı resmi ve özel programlarını TBMM Genel Kurulu'nda olacak şekilde yapmaları gerekmektedir'. Bir sıkıyönetim ilan etmişler. Kimse Ankara'dan ayrılmasın. Burada iki şey var, demek ki talimatı siz veriyorsunuz, alta not düşmemişler, kravatsız, montlu hazırlıklı gelin, iri yarı olanlar ön tarafta kale burçlarında bulunsun diye bir not düşmemişler. Onu herhalde sözlü olarak söylüyorlardır. İkinci kısmı ise Meclis Başkanı'nın tavrı henüz kesinleşmemiş. Meclis Başkanı belki de bunu Komisyon'a iade edecek. Nasıl oluyor da AKP böyle bir hazırlığı yapıyor. Meclis Başkanı tavrını belirledi de AKP Grubu bunu biliyor da yoksa biz mi bilmiyoruz. Bu görüntülerden sonra Sayın Başbakan'ın ne söyleyeceğini çok merak ediyorum."


  Görüş Bildir