Petrol
113.13
1.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.994
-2.25%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  İnce: İhsanoğlu'nu solcular seçsin diye aday yapmadık

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Mudanya ilçesi Mütareke Meydanında düzenlenen mitingde, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için destek istedi.
  • 23.07.2014 - 07:59
  İnce: İhsanoğlu'nu solcular seçsin diye aday yapmadık

  İnce: İhsanoğlu nu solcular seçsin diye aday yapmadık #1

  Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili konuşan İnce, başta kendisinin de Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığına karşı çıktığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

  "SOLCULAR SEÇSİN DİYE ADAY YAPMADIK"

  "Türkiye'nin önünü açmak, ufkunu geliştirmek, Türkiye'ye huzur getirmek, birliği, dirliği sağlamak elimizde. Sağa sola bakmadan, 'Ben solcu adamım, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu beğenmiyorum' diyebilirsin. Solcular seçsin diye yapmadık zaten. Daha geniş bir yelpaze olsun diye yaptık. Baştan ben de itiraz ettim ama Türkiye'nin kurtuluşu bu, bunu yapmaya mecburuz."

  Seçimlerde herkesin oyunu kullanması gerektiğinin altını çizen İnce, bu seçimin, 'geçerli oyların seçimi' olacağını söyledi.

  "PUSULAYA ATATÜRK YAZACAĞINA MÜHRÜ ERDOĞAN'A BAS DAHA İYİ"

  İnce şöyle devam etti:

  "Önümüzde bir fırsat var. O fırsat 10 Ağustos. Hep birlikte ama bakın sahilden sandığa gitmeyip, sonra da Cumhuriyetçi kesilmek yok. Cumhuriyeti çok seviyoruz ama şezlongu daha çok seviyoruz galiba. Bu seçim bazıları, 'Ben sandığa gideceğim, oy pusulasının üzerine Atatürk yazacağım' diyor. Çocukça bir şey. Recep Tayyip Erdoğan'ın üzerine bas mührü daha iyi. İptal edilen her oy, geçersiz her oy Recep Tayyip Erdoğan'a yazılır. Çünkü geçerli oyların yarısından bir fazlasını almak gerekir. AK Parti seçmeni sandığa büyük bir çoğunlukla gidecek mi? Gidecek. Katılım ne kadar çok olursa Recep Tayyip Erdoğan'ın seçilmesi o kadar zorlaşacaktır. Katılım düşerse onun seçilmesi kolaylaşacaktır. Yani bu seçim geçerli oyların seçimi olacak. Onun için çocukça, 'Hepsine basacağım, üzerine Atatürk yazacağım' bunlar cahillerin işidir. Aklı başında insanın bunları yapmaması gerek."

  İnce son olarak Emniyet'teki paralel yapı operasyonuna da değindi. 

  İnce konuyla ilgili şunları söyledi:

  "Bugün polise operasyon yapılıyor. Cemaatçi, paralelci diye. Sen daha dün 'Polis destan yazdı' diye meydanlarda anlatmadın mı? 'Cemaate ne istedikler de vermedik?' diyen sen değil misin? Bugün 'İnlerine gireceğiz' diyorsun. Biz bu ülkede her zaman yoksulun, mağdurun, ezilenin, garibanın yanında olacağız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir