Euro
10.0471
0.11%
Dolar
8.4536
0.18%
Altın
492.57
0.07%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
335.797
-2.76%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Kadir Topbaş projelerini tanıttı

  Kadir Topbaş projelerini tanıttı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş projelerini yerel seçimler öncesi projelerini tanıttı.
  • 17.03.2014 - 12:26

  Kadir Topbaş projelerini tanıttı #1

  Kadir Topbaş burada, CHP'li yöneticilerin ve Mustafa Sarıgül'ün sık sık tekrarladığı "20 yıldır İstanbul'a ne yapıldı" sorusuna en sert şekilde cevap verdi.

  "MUSLUĞU AÇIN BAKIN

  Topbaş cevabında, "İstanbul'a ne yaptığımızı görmek istiyorsanız, musluğu açın bakın o biziz. İçilebilir temiz su akıyor. İster iş yerinizde kullanabilirsiniz ister evinizde." dedi.

  Kadir Topbaş'tan Sarıgül'e cevap - izle

  TOPBAŞ'IN AÇIKLAMALARI

  Biz tüm dünyaya örnek olacak projeler üretmekteyiz. Malesef muhalefetin ardı arkaya sayacak 5 projesi dahi yok. Bir metro projesi şeması gösterdiler, ilkokul çocuğunun ev ödevine benziyor. Ücretsiz internet diyorlar, 1 Nisan'dan itibaran İstanbul'un 26 meydanında ücretsiz internet erişimi sağlanacak.

  "10'A YAKIN BARAJI BİTİRMİŞİZ"

  Kongre turizmi diyorlar, sadece Lütfi Kırdar Kongre Merkezi 2019 yılına kadar dolu. İstanbul'daki okulları depreme hazırlayacaklarını söylüyorler, İstanbul'da depreme hazır olmayan okul kalmadı ki... 2 tane baraj yapacağız diyorlar, 10 yakın baraj bitirmişiz. Gelin size bu işi öğretelim diyoruz, yüksünüyorlar.

  "NEW YORK'TAN DAHA ÇOK METRO AĞI"

  Dünyadan örnek verince dünyayı çok iyi biliyor sanıyorlar ancak biz onlardan daha çok iyi biliyoruz. Ben Dünya belediyeler başkanıyım. Paris'te, Londra'da bile metroyu belediye yapmıyor. Bunlar neyi biliyor. Biz belediye olarak yaptık. 38 ayda metroyu bu kadar kısa sürede bitiren devlet bile yok. Biz bir hedef koyduk New York Metrosu'ndan daha çok metro ağı olacak inşallah.

  "HİZMET SEVDALISIYIZ"

  Biz en ince ayrıntısına kadar metro hattının nereden geçeceğini halkımıza tanıttık. Bir metro çalışması öyle bir çizgi çizerek yapılmaz. İnşallah gelecek dönemlerde raylı sistemleri kuran başkan olarak anılmak isterim. Biz hizmet sevdalısız, biz belediyeciliği iyi biliyoruz.

  Dünyanın 241 noktasına direk uçan bir THY varken 3. havalimana nasıl karşı çıkılır, bunu anlamak mümkün değil. Yeni Türkiye yolunda daima hizmet daima İstanbul diyorum.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir