Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
344.977
4.87%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Kadir Topbaş'ın Maltepe mitingi konuşması

  Kadir Topbaş, AK Parti'nin 7 Haziran'da sadece seçim pusulasına değil, tarihe mühür vuracağını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 18.05.2015 - 10:10
  Kadir Topbaş'ın Maltepe mitingi konuşması

  Kadir Topbaş ın Maltepe mitingi konuşması #1

  Ak Parti’nin İstanbul Mitingi büyük coşkuya sahne oldu. Yenikapı Meydanı’nın iki katı büyüklüğündeki Maltepe Sahil Meydanı’nda milyonlarca İstanbullu toplandı.

  Başbakan Davutoğlu’ndan önce kürsüye çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, burada önemli mesajlar verdi.

  Kadir Topbaş ın Maltepe mitingi konuşması #2

  Kadir Topbaş: 7 Haziran'da tarihe mühür vuracağız İZLE

  Topbaş, “Bu meydanda büyük bir aile var, bu meydanda inanç var, aşk var, heyecan var, umut var. Bu meydanda Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın dirayeti var, cesareti var. Bu meydanda Başbakanımız Davutoğlu’nun bilgeliği var” sözleriyle başladı.

  İSTİKRAR VURGUSU

  Konuşmasında istikrar vurgusu yapan Topbaş, “Millet iradesinin yok hükmünde olduğu günlerden geçtik. Darbelerden, vesayetlerden, baskılardan geçtik. Ekonomik krizlerden, koalisyon felaketlerinden, çöpten, susuzluktan, hava kirliliğinden geçtik, çok şükür bugünlere geldik” dedi. Topbaş konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: Artık el kapısında borç dilenen bir Türkiye yok. Artık başka ülkelerin karşısında hazır olda duran bir Türkiye yok. Artık sorunlarını çözemeyen, çaresizliğin kol gezdiği bir Türkiye yok. Bugün sadece kendi sorunlarını çözen değil, mazlum milletlere kol kanat geren bir Türkiye var. Marmaray dedik yaptık. Her yere metro dedik, yapıyoruz. Dünya’nın en büyük havalimanı İstanbul’da olacak” dedi.

  7 HAZİRAN FİNAL SEÇİMİ

  Devamında 7 Haziran seçimlerinin bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Topbaş, “Türkiye’nin bugüne kadar gördüğü en önemli iki seçimden birinin arefesindeyiz. 1950’de ilk demokratik seçim yapıldı. Yeter, söz milletindir diyen Adnan Menderes ve arkadaşları iktidar oldu. Milletin sözü ilk kez geçer oldu. O günden bugüne bir mücadele devam ediyor. Şimdi final seçimine doğru ilerliyoruz. Çoğu gitti, azı kaldı, sayılı günler gelip geçecek. Sandık önümüze gelecek. Ve sadece seçim pusulasına değil, tarihe mühür vuracağız” diye konuştu.

  İSTANBUL AK PARTİ DİYECEK

  Seçimler yaklaşırken İstanbulluların Ak Parti’ye gösterdiği büyük ilgiye teşekkür eden Kadir Toğbaş, “İstanbul Ak Parti diyecek. İstanbul Türkiye’nin teminatıdır. Göz bebeğimizdir, ufkumuzdur, geleceğimizdir. 7 Haziran yeni Türkiye’nin doğum günü olarak tarihe geçecek. Yine milletimiz kazanacak, Türkiye kazanacak. İstikrar sürecek, medeniyetimiz yükselecek ve hizmetlerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir