Euro
10.8257
-0.23%
Dolar
9.2976
-0.36%
Altın
529.35
-0.09%
Borsa
1.43
0.86%
Bitcoin
596.989
4.32%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  Kamalak: İktidara gelince tüm çalışanlara ikramiye maaş

  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin olağan kongresinde iktidara geldiklerinde tüm çalışanlara ikramiye maaş vereceğini söyledi.
  • 25.01.2015 - 04:11
  Kamalak: İktidara gelince tüm çalışanlara ikramiye maaş

  Kamalak: İktidara gelince tüm çalışanlara ikramiye maaş #1

  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin Sakarya il teşkilatının bir düğün salonunda düzenlenen 5. Olağan Kongresi'nde, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin Türkiye için dönüm noktası olduğunu vurguladı.

  Türkiye'de geçim sıkıntısının birinci problem olduğunu söyleyen Kamalak, "Bugün, asgari ücretli, emekli, işsiz, çağdaş taşeron işçileri ve öğretmenlerimiz perişan" diye konuştu.

  "İKTADARA GELİNCE TÜM ÇALIŞANA İKRAMİYE MAAŞ"

  Kamalak, iktidara geldikleri ilk gün bütün çalışanlara ikramiye maaş vereceklerini ifade ederek, asgari ücreti yüzde 20, öğrenci burslarını da yüzde 50 arttıracaklarını söyledi.

  Kamalak: İktidara gelince tüm çalışanlara ikramiye maaş #2

  "NEDİR İŞSİZLİK"

  İşsizlik oranının 12 yıl önce yüzde 6,6 olduğunu dile getiren Kamalak, sözlerine şöyle devam etti;

  "Şimdi yüzde 10,4, yani işsizlik yüzde 60 artmış. Nedir işsizlik? Her şeyden önce ülkenin en önemli üretim kaynağı olan emeğin heba edilmesi demektir. Siz, genci işsiz bırakmakla bir taraftan ömrünü aşındırıyorsunuz, öbür taraftan onu eziyorsunuz. Üniversiteyi bitirmiş 800 binin üzerinde gencimiz işsiz. Gençler arasında işsizlik oranı yüzde 20 civarında. Üretmeyen insanın, yatırım yapmayan memleketin, hazırları satan bir devletin, işsizliği yenmesi, fakirliğin üstesinden gelmesi, gençlerin iş bulması mümkün değildir."

  "BİZİM AMACIMIZ FARKLIDIR"

  Kamalak, diğer partilerden dört farkları olduğuna işaret ederek, Saadet Partisi'nin yönünü Ortadoğu'ya döndüğünü, her zaman mazlumların yanında olduğunu aktardı. "Bizim ölçülerimiz bu milletin örf, adet ve inancına dayanan ölçülerdir, diğer ölçüler bizi bağlamaz" diyen Kamalak, "Bizim amacımız farklıdır çünkü biz hakkı hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz, diğerleri ise Batı Kulübü'ne girmenin mücadelesini veriyor" şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir