Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.641
2.92%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C
  Kamer Genç'ten Arınç ve Yeşil iddiası

  Kamer Genç'ten Arınç ve Yeşil iddiası

  Genç, Arınç'ın, Meclis'te yaptığı açıklamalara tepki göstererek, Yeşil'in de yerini bildiğini iddia etti.
  • 22.12.2011 - 21:23

  Kamer Genç ten Arınç ve Yeşil iddiası #1

  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, "Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın dün TBMM Genel Kurulu'nda söylediklerinden 'Kürtlere özerklik verilecek, Kürdistan kurulacak' gibi bir anlam da çıktığını" iddia etti. Genç, hükümetin "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın yerini bildiğini ve onu koruduğunu öne sürdü.

  Genç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in, bütçenin görüşüldüğü Genel Kurulun dünkü birleşiminde kendisine söz vermemek için direndiğini söyledi.

  ARINÇ YEŞİL'İ KORUYOR

  İktidarın faili meçhul cinayetleri aydınlatmak istediğini, ancak aynı zamanda yerini bildiği halde "Yeşili" koruduğunu ileri süren Genç, "Bülent Arınç'a Kubilay'ı sordum, O da 'sen kirli fenerine bak' dedi. Bu feneri kirleten ben değilim, AK Parti'dir. Ülkeye adalet duygusu gelene kadar da bu fenerle gezeceğim. Ancak fener de gittikçe kirleniyor" dedi.

  Genç, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın, "Kaç senedir buradasın,Dersim'le ilgili ne getirdin buraya?" dediğini ifade ederek, geçen dönemlerde bir çok soru önergesi vererek bu konuyu gündeme getirdiğini söyledi.

  Genç, "Arınç, dün bana o kadar sataştığı, küçük düşürdüğü halde, başkan önce söz vermedi sonra da bir dakika söz verdi. Bir dakikada ne söylenebilir? Arınç'ın söylediklerinden, 'Kürt'lere özerklik verilecek, Kürdistan kurulacak' gibi bir anlam da çıkıyor" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir