Petrol
91.81
-3.46%
Euro
18.212
-0.23%
Dolar
17.905
-0.30%
Altın
1.024
-0.34%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.880
-0.79%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Kaplan'dan Erdoğan'a Zerdüşt cevabı

  BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Twitter hesabından Başbakan Erdoğan'a cevap verdi.
  • 17.10.2011 - 13:20
  Kaplan'dan Erdoğan'a Zerdüşt cevabı

  Kaplan dan Erdoğan a Zerdüşt cevabı #1

  BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan twitter’daki hesabında, “Başbakan İslamiyet öncesi Kürt halkının MÖ’ki Zerdüşt inancına saldırıyor; seceresine baksın, atalarının putperest olduğu inancı ortaya çıkar” dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın BDP’nin türban önerisiyle ilgili olarak “Benim başörtülü kardeşimi niye istismar ediyorsun, senin böyle bir derdin yok ki. Dini Zerdüştlük olan bir anlayışın böyle bir derdi olabilir mi” sözlerine BDP’den sert tepki geldi. BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, “Başörtüsünün ‘tırsık başbakanı’ kendi seceresine baksın” dedi.

  VELEV Kİ EVLİYA OLSA NE YAZAR

  Başbakan Erdoğan’a BDP’den ilk yanıt twitter’da geldi. BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan twitter’daki hesabında, “Başbakan İslamiyet öncesi Kürt halkının MÖ’ki Zerdüşt inancına saldırıyor; seceresine baksın atalarının putperest olduğu inancı ortaya çıkar. Kürt halkına ‘Zerdüşt’ diyerek saldıran, hakaret eden Başbakan farklı inançlar için kamu tehlikesi arz etmeye başladı. Velev ki evliya olsa ne yazar, bir önergede hazan yaprağı gibi sallandıktan sonra” dedi.

  Kaplan, “Başbakan’ın Kızılcahamam kampına bile gündem oluyorsak demek muhalefet olarak kendimizi hissettirmişiz” diyerek şu açıklamaları yaptı:

  'ÇIKSIN BECEREMEDİM DESİN'

  “Çözemediği başörtüsü için teklifini geri çekmeyi bıraksın; çıksın, beceremedim, desin. Öyle, Zerdüşt, demekle olmaz. Ayrıca başörtüsü İslamiyetle ortaya çıkan bir olgu değildir, İslamiyetten önceki dinlerde de başörtüsü vardır. Sayın Başbakan bunları da doğru dürüst bilmiyor ya da kasten çarpıtıyor. Belli ki önerimiz rahatsız etmiş, gündeme oturmuş. Rahatsız olacağına çözüm bulsun. Bir de Türkiye gibi bir ülkede insanların çok farklı inançları vardır. İnançlarla dalga geçmek bir başbakana yakışmaz. Kendi seceresini araştırsın bakalım neler çıkacak. Ben seçim beyannameme koymuşum, programıma koymuşum, her yerde savunacağım. Aklımıza son dakikada gelmiş değil ki.” (Cumhuriyet)


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir