Dolar
6.8647
0.051%
Euro
7.7808
0.2538%
Altın
1804.59
0.3341%
Borsa
114808.56
0%
G. Altın
398.071
0.2801%
Bitcoin
63703.75
0.0935%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Kapusuz: Kılıçdaroğlu Ankara'da çözümü inkar etti

  Kapusuz: Kılıçdaroğlu Ankara'da çözümü inkar etti

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, çözüm süreciyle ilgili meclise sevk edilen kanun tasarısının AK Parti iktidarının çözüm noktasında ne kadar kararlı olduğunun açık bir göstergesi olduğunu söyledi.
  • 29.06.2014 - 12:22
  Kapusuz: Kılıçdaroğlu Ankara'da çözümü inkar etti

  Kapusuz: Kılıçdaroğlu Ankara'da çözümü inkar etti #1

  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Twitter hesabında çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Çözüm süreciyle ilgili meclise sevk edilen kanun tasarısının, Ak Parti iktidarının çözüm noktasında ne kadar kararlı olduğunun açık bir göstergesi olduğunu belirten Kapusuz Kılıçdaroğlu'nu da Ankara'da başka Diyarbakır'da başka konuşmakla suçladı.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Hükümete sınırsız yetkiler verilmiş ve tasarıda muğlaklık var" ifadelerinin gerçeği yansıtmadığına vurgu yapan Kapusuz, "Hükümet terörün bitirilmesi için hangi yasal düzenlemeyi yapacaksa bunu TBMM'ye sunacaktır. Dolayısıyla TBMM'de muhalefet partileri sürece doğrudan müdahil olacaklardır" diye konuştu.

  "KILIÇDAROĞLU ÇARK ETTİ"

  Geçtiğimiz hafta Diyarbakır'da çözüm sürecinin yasal zemine oturtulması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu'nun bugün çark ettiğini belirten Kapusuz açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Sebebi açıktır; Kılıçdaroğlu terör meselesini Ak Parti iktidarının çözmesini istememektedir. Diyarbakır'da söylediğini Ankara'da inkâr ederek çözüme katkı sunmayı reddetmiştir. Kılıçdaroğlu ayrıca tasarının seçim öncesine denk geldiğini ifade ederek zamanlamasını da manidar bulduğunu ifade etmiştir. O zaman bu mantığa göre; kendisinin de daha geçtiğimiz hafta Diyarbakır'da "yasal çerçeve olmalı" açıklaması da yer ve zaman açısından manidar değil midir? CHP'nin yaptığı ipe un sermektir. 

  "BU MİLLET BALIK HAFIZALI DEĞİL"

  Diyarbakır'da söylediğini Ankara'da inkâr eden Kılıçdaroğlu unutmasın ki; Türkiye 40'lı yılların tek parti döneminde değil, kitle iletişim araçları her şeyi kaydediyor ve bu millet balık hafızalı değil."

  Görüş Bildir