Petrol
92.67
-0.02%
Euro
18.2512
0.03%
Dolar
17.9311
0.10%
Altın
1.023
0.13%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.250
-0.64%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  Kemal Kılıçdaroğlu grup konuşması

  Kemal Kılıçdaroğlu grup konuşması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında partililere seslendi..
  • 18.10.2011 - 13:35

  Kemal Kılıçdaroğlu grup konuşması #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin bugünkü grup toplantısında Beşir Atalay'la ilgili açıklamalarına devam etti.. CHP lideri Başbakan Erdoğan'ın Beşir Atalay'la ilgili açıklamalarına tepki göstererek, 'Eğer hırsız evin içerisindeyse kilit işe yaramaz' dedi.

  İşte parti grubundaki o sözler

  İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları...

  "Beşir Atalay TV'ye çıkıp iddialara cevap verecek denildi. Ben açtım kanalı izliyorum. Bütün partililerin haberleri verildi. Sıra bana gelince 1 cümle gösterildi. Sonra bakanın açıklaması satır satır açıklandı. Doğru habere önem veriyoruz ama yandaş medyanın doğru haberi olmuyor. Biri soruyor neresi yanlış o da külliyen yanlış diyor.

  "BELEDİYENİN TELEFONUNDAN MI KONUŞUYORSUNUZ"

  İfadelere bakıyorsunuz konuştukça batıyorlar. Koruma müdürü Kırıkkale Belediye Başkanı'nı özel telefondan arıyorlar. Bir başkasının üzerine kayıtlı cep telefonundan arayarak sabit numara isteniyor. Başka bir yalana gelince, ailecek görüşülüyor deniyor. Siz ailece çoluk çocuk belediyeden mi görüşüyorsunuz? Git evinden konuş. Konuştukça batıyorlar. Biz bunun peşini bırakmayacağız.

  Beşir Atalay başka bir programda diyor ki benim odamdan herkes aranıyor diyor. Korumaya soruyor hatırlamıyorum diyor. Koruma bakan Kırıkkale'ye gidecekti onu haber verdim diyor. Bu kadar yalanın üst üste olduğu bir ifade olabilir mi? Bakın haberi veriyim. 14 Ekim gece haber veriyorlar. 15 Ekim delilleri karartmak için 1 gün var 16'sında arama var.

  "BAŞBAKAN KARNINDAN KONUŞMAZ"

  Bu kadar tesadüf üst üste gelebilir mi? Beni şaşırtan Başbakan'ın sonunda Kızılcahamam'da konuşulması. Sen bakanına sormuyor musun? Arama yapıldığı söyleniyor. Sen hangi ahlaktan bahsediyorsun. Bir insanın ar damarı patlamışsa istediğiniz belgeyi koyun. Bir şeyin arkasını bırakmayacağız. Bize atılan iftiranın arkasını bırakmayacağız. CHP'li belediyeler aldıkları vergilerle PKK'ya destek sağlıyor. CHP'li belediyeler aldıkları vergilerle PKK'ya destek sağlıyorlarmış. Bir Başbakan karnından konuşmaz.

  "GELİR AYAĞINA DOLAŞIR"

  Ben bir yalanın peşindeyim. İftira atmak bir Başbakan'a yakışır mı? Bir hafta süresi var konuştu konuştu, konuşmadı Meclis'e gensoru vereceğiz gelsin orada konuşsun. Sen bir Başbakan'sın bu halka doğruları söylemek zorundasın. Kafana estiği gibi konuşursan gelir ayağına dolaşır.

  "HIRSIZ EVİN İÇİNDEYSE KİLİT İŞE YARAMAZ"

  Bir fıkra anlatayım size... Adam şüpheleniyor karım beni aldatıyor mu diye. Bir dedektif tutuyor. Olur diyor bu benim görevim. Parasını alıyor başlıyor izlemeye. Adam sabah işe gittikten sonra kadın süslenip dışarı çıkıyor, genç yakışıklı biriyle buluşuyor. Adam hepsini fotoğraflıyor. Sonra eve gidiyorlar. Kadın soyunur. Bakıyor ki perdeler açık. Hemen perdeleri kapatıyor. Dedektif de adama gidip, 'Kusura bakma gerisini tespit edemedik perdeleri kapattılar'... Adam da 'Görüyor musun yine tespit edemedik diyor.

  Bir yargı cümlesi var... 'Hırsız evin içindeyse kilit işe yaramaz.' Eğer bir insanın ar damarı patlamışsa yapılacak bir şey yoktur. Ne kadar belge koyarsanız koyun ortaya yine de bana mısın demez.

  "YIRTIK AYAKKABI İLE SİYASETE GİRDİNİZ.."

  Yırtık ayakkabı ile siyesete girip şimdi en tepe koltuklarda oturuyorsunuz.

  Merak ediyorum, bu ülke halkı doğalgaz yerine tezek mi yakacak? Merak etmeyin ona da zam yaparlar. Bu halk ekmek yerine pasta mı yiyecek sayın Başbakan.

  Sen halka gerekçe olarak bunları gösteriyorsan, halktan elini çektin demektir. Sen ve yakınların kendinden sonraki nesilleri de rahat ettirecek kadar servet edindiniz.

  "ÜLKEYİ BEN Mİ YÖNETİYORUM"

  Neymiş vizyon sahibiymiş bunlar. CHP vizyon sahibi değil, AKP'lilermiş vizyon sahibi. Çıkıp açıklama yapıyorlar. Cari açık 42 milyon dolar. Sonra bir bakıyorsunuz cari açık 72 milyon dolar olmuş. Şimdi çıkıp açıklama yapıyorlar. Zamlar cari açık yüzünden . Allah aşkına bu ülkeyi ben mi yönetiyorum? Nerden geldi bu cari açık? Nasıl ortaya çıktı? Sen Başbakan değil misin? Ülkeyi sen yönetmiyor musun?

  9 yıldır gelinen nokta ahlaksız rant ekonomisinin doğurduğu sonuçtur. Halkın cebinden alacaksın birilerinin cebine aktaracaksın. Bunu adı AKP politikasıdır. Yiyip yutanlar başkalarıdır, hesabı ödeyense halktır.

  Türkiye'de sosyal demokratı temsil eden tek parti vardır, o da Cumhuriyet Halk Partisi'dir.

  Elinizde fenerle geziyorsunuz değil mi Kamer Bey. O feneri elinizden bırakmayın. Belki biri o ışığı görür de yaptıklarının farkına varır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir