Dolar
6.864
0.0408%
Euro
7.7731
0.1546%
Altın
1800.81
0.1239%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
397.502
0.1367%
Bitcoin
63877.32
0.3662%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Kemal Kılıçdaroğlu kırık kalp önünde poz verdi

  Kemal Kılıçdaroğlu kırık kalp önünde poz verdi

  Çatı turu kapsamında TÜRKONFED'i ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimleri süreci için açıklama yaptı, kartondan yapılan kırık kalbin önünde poz verdi.
  • 05.06.2014 - 14:09
  Kemal Kılıçdaroğlu kırık kalp önünde poz verdi

  Kemal Kılıçdaroğlu kırık kalp önünde poz verdi #1

  Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Aytun Çıray, Faik Öztrak ve İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonunun (TÜRKONFED) Taksim'deki Genel Sekreterlik Merkezi'ni ziyaret etti.

  ÇATI HATIRASI

  Yaklaşık 40 dakika süren basına kapalı görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça, gazetecilere açıklama yaptı.

  Açıklamanın ardından Kemal Kılıçdaroğlu ve Süleyman Onatça, kartondan yapılan bu kırık kalbin önünde birlikte poz verdi.

  Kemal Kılıçdaroğlu kırık kalp önünde poz verdi #2

  "HAZIRLIK YAPMIŞLAR"

  Kılıçdaroğlu, iş dünyasının saygın kuruluşlarından TÜRKONFED'in geniş ve yaygın bir tabanı olduğunu dile getirerek, "Sayın Başkan, ziyaretimiz öncesi kendisine bağlı kuruluşlara bir yazı yazarak, 'nasıl bir cumhurbaşkanı arzuları var' bildirmesini istemişler. Bize, yazılı bir doküman da verdiler. Yaptıkları bu hazırlık için özellikle Sayın Başkana ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum, son derece güzel bir çalışma. Biz de adayımızı belirlerken TÜRKONFED'in taleplerini de büyük ölçüde dikkate alacağız" diye konuştu.

  "ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇ İÇİNDE NETLEŞTİRECEĞİZ"

  Ortak aklı egemen kılmaya çalıştıklarını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

  "Huzurlu bir Türkiye, güçlü bir Türkiye, saygın bir Türkiye istiyoruz. Cumhurbaşkanı makamına oturacak kişinin saygın, huzurlu bir Türkiye arzu eden, içeride ve dışarıda barışı özleyen, huzuru özleyen bir kişi olmasını istiyoruz. Bu çerçevede çalışmalarımızı önümüzdeki süreç içinde netleştireceğiz."

  Kılıçdaroğlu, "İsim verdiler mi?" sorusu üzerine, "Özel bir çalışma yapmışlar, o çalışmayı aldık" dedi.

  FARKLI ŞİRKETLERDEN ANKET ALDIK

  Anket çalışması yaptırıp yaptırılmadığına ilişkin bir soruya da Kılıçdaroğlu, "Çok değişik kuruluşlardan anketler geliyor, biz de alıyoruz ve yararlanıyoruz" karşılığını verdi.

  Görüş Bildir