Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Kemal Kılıçdaroğlu: Lanet olsun dedik çoğu zaman

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bayrak indirme olayıyla ilgili çözüm sürecine değindi. Kılıçdaroğlu, "Lanet olsun dedik çoğu zaman" diyerek sessiz kaldıklarını söyledi.
  • 11.06.2014 - 09:56
  Kemal Kılıçdaroğlu: Lanet olsun dedik çoğu zaman

  Kemal Kılıçdaroğlu: Lanet olsun dedik çoğu zaman #1

  Diyarbakır 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’nın sınırlarındaki direkten Türk bayrağının indirilmesi olayıyla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyet gazetesinden Serpil Çevikcan'a konuştu. Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamalarında, bayrak indirilmesi olayına müdahale edilmemesini hükümetin talimatına bağlarken, askerin itibar kaybı yaşadığını savundu.

  OLAYI BU NOKTAYA GETİREN ANLAYIŞ DA BU

  Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamalarından satır başları; 

  "Erdoğan bu olayların tamamını kişisel kariyeri için kullanıyor. Sorunu çözmeye değil, kendi ikbali için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Olayı bu noktaya getiren anlayış da bu.

  17 MADDE GERÇEKLEŞEBİLSEYDİ TERÖR MARJİNALLEŞİRDİ

  Ayrıntıları, nelerin olup olmadığını bilmeden bizim olayın özüne yönelik bir yorum ve değerlendirme yapmamız mümkün değil. Ama biz 17 maddelik özgürlük ve demokrasi bildirgesiyle olması gerekeni söyledik. Ve ben eminim o 17 maddenin tamamı gerçekleşebilseydi terör büyük ölçüde marjinalleşirdi.

  LANET OLSUN DEDİK ÇOĞU ZAMAN

  Süreç ve AKP-PKK arasındaki görüşmeler nedir, pazarlık nedir, hangi ödünler verildi bilmiyoruz. Bilmediğimiz bir konuda ne söyleyebiliriz? Her şeye rağmen, bakın bazı olumsuzluklar çıktığında bile biz, ‘Eğer sorun çözülecekse lanet olsun, biz buna itiraz etmeyelim, sesimiz çıkmasın’ dedik çoğu zaman. Çoğu zaman sessiz kaldık.

  ÇÖZÜM YERİ MECLİS DEĞİLSE NERESİ

  Onu Erdoğan bilinçli yapıyor. Mesela bu konuda bize hiçbir zaman bilgi verilmedi. Parlamentoda zorladık bilgi verilsin diye. Kapalı oturumda bir şey söylenmedi. Kendisi, "Çözüm yeri Meclis değildir" diyor. Çözüm yeri Meclis değilse neresi?

  ASKER İTİBAR KAYBETTİ

  Asker bütün itibarını kaybetti. Gerçekçi olmak lazım. Asker, hükümet talimatını uygulamadığı durumda alacağı sorumluluğu gözetiyor olamaz mı? Kanunsuz emre kimse uymaz. Kanunsuz emre uymak diye bir şey yoktur. ‘Bayrağın indirilmesine dahi müdahale etmeyin’ diye talimat gidiyorsa kanunsuz emirdir.

  Görüş Bildir