Euro
10.2783
0.08%
Dolar
8.5046
0.03%
Altın
499.31
0%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
424.034
-6.36%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Kemal Kılıçdaroğlu ruhani liderlerle buluştu

  Kemal Kılıçdaroğlu ruhani liderlerle buluştu

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Rum, Ermeni, Süryani ve Musevi Ruhani liderlerle İstanbul'da bir araya geldi.
  • 26.01.2015 - 13:24

  Kemal Kılıçdaroğlu ruhani liderlerle buluştu #1

  Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki dini ve ruhani liderlerle Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

  RUHANİ LİDERLERLE BİR ARADA

  Toplantıya Fener Rum Patriği Dimitri Bartholomeos, Türkiye Ermenileri Patrikliği Ruhani Meclis Başkanı Aram Ateşyan, İstanbul ve Ankara Süryani Kadim Cemaati Ruhani Reisi Patrik Vekili Metropolit Yusuf Çetin, Türkiye Musevileri Hahambaşısı İsak Haleva ve Türkiye Süryani Katolik Patrik Vekili Yusuf Sağ ile çok sayıda dini ve ruhani lider katıldı. Toplantı basına kapalı olarak yapıldı.

  Kemal Kılıçdaroğlu ruhani liderlerle buluştu #2

  Öğle yemeği mönüsünde tavuk göğsü ve avokado salatası, ana yemek olarak fırınlanmış dana antrikot, tatlı olarak ise elmalı kadayıf topu ikram edildi.

  KILIÇDAROĞLU'NDAN TOPLANTI SONRASI AÇIKLAMA

  Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, ruhani liderlerin sorunlarını dinlediğini ve en kısa sürede parlamentoda bu sorunların dile getirileceğini belirtti. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi;

  YUNANİSTAN'DAKİ SEÇİM BİZE GÖRE GÜZEL

  "Yunanistan'daki seçimler bize göre son derece güzel. Aynı dünya görüşünü paylaşan bir siyasi partinin Yunanistan'da başarı kazanması elbette ki güzel.

  KUTUPLAŞTIRICI SİYASET TOPLUMU GERİYOR

  Kutuplaştırıcı siyaset toplumu geriyor. Yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacımız var. Kimseni inancını siyasete malzeme etmesinler. Birbirimizi düşman olarak görmeye başladık. Bunu yapan siyasetçinin arkasında durmayın, cezalandırın. Biz toplumun her kesimini kucaklamak istiyoruz. Sert üslup kullanmıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada siyaset kişisel çıkar aracı haline gelmiş halde, bu da bizi rahatsız ediyor."Kemal Kılıçdaroğlu ruhani liderlerle buluştu #3

  Kemal Kılıçdaroğlu ruhani liderlerle buluştu #4

  Kemal Kılıçdaroğlu ruhani liderlerle buluştu #5

  Kemal Kılıçdaroğlu ruhani liderlerle buluştu #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir