Euro
10.1153
-0.22%
Dolar
8.4964
-0.61%
Altın
498.75
0.4%
Borsa
1.391
2.22%
Bitcoin
337.800
-0.62%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C

  Kemal Kılıçdaroğlu'nda Kadınlar Günü mesajı

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Ana hedefimiz, toplumumuzun cinsiyet eşitliğini içselleştiren bir kültüre erişmesi." dedi.
  • 08.03.2014 - 12:33
  Kemal Kılıçdaroğlu'nda Kadınlar Günü mesajı

  Kemal Kılıçdaroğlu nda Kadınlar Günü mesajı #1

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

  'TÜRKİYE İÇİN MÜCADELE EDEN KADINLARIN TARİHİ VAR'

  Cumhuriyetin tarihinin aynı zamanda aydınlık bir Türkiye için mücadele eden kadınların tarihi olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, "Kadınlarımız, toplumsal hayatta üstlendikleri rollerle sadece ülkemizin gelişmesine omuz vermemişler, aynı zamanda bölge ülkelerindeki hemcinslerine örnek olmuşlardır. Kadınlarımızın Ulusal Kurtuluş Savaşı’ndan günümüze kadar ilerleme, eşitlik ve özgürlükten yana attıkları kararlı ve cesur adımlar; diktatörlüğe ve onun her alandaki baskılarına karşı direndiğimiz bu günlerde mücadelemizi yükseltmekte ve geleceğimize dair umutlarımızı artırmaktadır" ifadelerini kullandı.

  'OMUZ OMUZA MÜCADELE EDEREK YENECEĞİZ'

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kadınlar Günü mesajı;

  "21. Yüzyılın Türkiye’sinde kadınlarımızı eve hapsedecek, onları tüketecek ve köleleştirecek her türlü girişim yenilgiye mahkumdur. Adalet, eşitlik ve özgürlük meşalesinin yılmaz taşıyıcıları olan kadınlarımız bütün baskılara karşı çıkarak ülkemizi aydınlatmaya ve toplumsal ilerlemenin itici gücü olmaya devam edeceklerdir. Kadınlarımızı eve hapsetmeyi amaçlayan eğitim sistemini ve esnek çalışma planlarını, kadına karşı şiddeti yücelten anlayışı ve onları çocuk yaşta gelin yapan, yoksulluğa mahkum eden zihniyeti omuz omuza mücadele ederek yeneceğiz. Evde, işte, sokakta, siyasette ve hayatın diğer tüm alanlarında kadınlarımız özgürleşecektir.

  'CİNSİYET EŞİTLİĞİNİ İÇSELLEŞTİREN BİR KÜLTÜRE ERİŞMESİ ANA HEDEFİMİZ'

  Kadınlarımız özgürleştikçe Türkiye özgürleşecektir. Cumhuriyet Halk Partisi kadınlarımızın mücadelesine somut katkılar yapmaya devam etmektedir. Yüzde 33 kadın kotasının sadece bir başlangıç olduğunu belirtmek isterim. Bugün geldiğimiz noktayı daha ileriye taşıyabilmek için bütün kadınlarımızı evlerinden çıkmaya, siyasete katılmaya ve seslerini yükseltmeye çağırıyorum. Sosyal haklar, eşitlik ve özgürlük mücadelesinin adresi olan Cumhuriyet Halk Partisi kadınlarımızın katılımıyla daha da güçlenecektir. Toplumumuzun cinsiyet eşitliğini içselleştiren bir kültüre erişmesi ana hedefimiz olmalıdır.

  '8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN'

  Kadınlarımızın barışa, hukuka, ülkemizin geleceğine ve doğasına sahip çıkacaklarına ilişkin inancının tam olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Dünya tarihi, Rosa Parkslardan Nene Hatunlara, Behice Boranlardan Gezi Parkı eylemlerinde kaybettiğimiz çocuklarımızın annelerine, kadınların yenilmez gücüne tanıktır. Türkiye’nin aydınlık geleceğindeki en belirgin imzanın sahibi de hiç şüphesiz kadınlarımız olacaktır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! Kadınlarımızın mücadelesi yürüdüğümüz zorlu yolu aydınlatsın"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir