Dolar
7.7075
0.0857%
Euro
8.9894
0.1481%
Altın
1852.22
-0.6026%
Borsa
1100.53
-0.1922%
G. Altın
459.419
-0.48%
Bitcoin
79588.38
0.8852%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ramazan yasakları

  Kılıçdaroğlu, Ramazan'da teşkilatına siyaset yapmayı yasakladı.
  • 23.07.2012 - 15:02
  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ramazan yasakları

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan Ramazan yasakları #1

  Parti örgütlerine seslenen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ramazanda vatandaşların sorunlarını dinlemelerini istedi. Kılıçdaroğlu, teşkilata Ramazan Ayı'nda siyaset yasağı koydu.

  İFTAR SOFRALARINDA OY İSTEMEYİN

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti örgütlerine "Yoksul sofralarına oturacaksınız ancak siyaset konuşmayacaksınız. Ramazan'da kesinlikle siyaset yapmayacaksınız. Hiç kimse iftar sofralarına oturup oy istemeyecek" uyarısı yaptı. Hürriyet'e konuşan Kılıçdaroğlu, bugünden itibaren "Ramazan, yaz, sıcak" demeyerek, yoksul sofralarına oturacaklarını belirterek, şunları söyledi: "Kesinlikle siyaset konuşmayacağız. Hiçbir CHP'li din ile siyaseti birbirine karıştırmayacak. Sadece sofrasında bulunduğumuz vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyeceğiz, dayanışmadan, kardeşlikten bahsedeceğiz. Dostluğu ve sevgiyi anlatacağız, dinleyeceğiz.

  ŞANLIURFA'YA ÖZEL HEYET

  Peygamberler diyarı olarak adlandırılan Şanlıurfa'ya milletvekili arkadaşlarımızdan oluşan bir heyet gönderiyoruz. Biliyorsunuz Şanlıurfa'da milletvekilimiz yok. Öte yandan kentin sahip olduğu da manevi bir kimlik var. Bu bağlamda CHP hakkında var olan yanlış imajı kırmak istiyoruz. Şanlıurfa'ya gidecek olan arkadaşlarım, söylediğim kriterler çerçevesinde Şanlıurfalılar ile geçirecek Ramazan'ı.

  Değişim ve demokrasiyi öne çıkartan bir kurultayı geride bıraktık. Kurultayın ana fikri olan demokrasi ve değişimi anlayamayan, içine sindiremeyenler unutmasınlar ki statüko bataklığına saplanır. Tüm CHP'liler özgürlüklerin kökleşmesi, demokrasinin derinleşmesi için özveriyle çalışmalıdır. Örgütlerimizden tek isteğim budur.

  MEKTUP YOLLAYACAĞIM

  Örgütlere ve tüm delege arkadaşlarıma gönderilmek üzere bir mektup hazırladım. En kısa sürede göndereceğiz. Kurultaydan söz ettim ve şahsıma verdikleri destek için teşekkür ettim. Bundan sonra atmamız gereken adımlarla ilgili düşüncelerimi paylaştım. Kurultayda yaptığım konuşmadan da bazı bölümleri kendileriyle yeniden paylaştım. Eski PM üyelerine de özel olarak bir teşekkür mektubu hazırladım.

  PM CUMARTESİ TOPLANACAK

  Yönetmeliklerimizde de var olduğu gibi yeni Parti Meclisi önümüzdeki cumartesi günü toplanacak. PM'ye kadar da yeni MYK ile ilgili çalışmalarımı sürdüreceğim. Tüzükte genel başkan yardımcılarının görevleri belirtilmiş durumda. Görev alanlarıyla ilgili birikimi olan arkadaşlarımdan oluşan bir MYK olacak."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir