Petrol
99.39
0.16%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
431.564
-1.06%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında partililere hitap etti.
  • 27.05.2014 - 13:38

  Kemal Kılıçdaroğlu nun grup toplantısı konuşması #1

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, 1960 yılında Demokrat Parti iktidarına karşı başta İnönü olmak üzere CHP'lilerin desteğiyle yapılan askeri darbenin yıl dönümüne değindi. Kılıçdaroğlu, başta CHP'lilerin alkışladığı 1960 darbesi için "Darbeyi alkışlayanlar, idamları keyifle izleyenler oldu" ifadeleri dikkat çekti. 

  Kılıçdaroğlu CHP'li olmayan sendikaların çalışanların yanında olamayacağını savundu. İşçilere seslenerek, "Sizin emeğinizi satan sendikacılara sakın güvenmeyin." dedi.

  Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarının satır başları;

  SENDİKA DEDİĞİN CHP'Lİ OLUR

  "Bu ülkeye toplu sözleşmeyi hangi siyasi parti getirdi. Size diyecekler ki CHP diyecekler.. İş güvencesini kim getirdi.. Sendikalara sesleniyorum, siz gerçekten işçinin yanında mısınız? Eğer işçinin yanındaysanız doğal olarak sizin adresiniz CHP'dir.

  Kemal Kılıçdaroğlu: Sendika dedediğin CHP'li olur İZLE

  SİZİ SATANLARA GÜVENMEYİN

  Taşeronluğu yaygınlaştıran, Türkiye'ye bela eden, bu düzeni bu sistemi savunacak mısınız? savunmayacak mısınız? Sizin emeğinizi satan sendikacılara sakın güvenmeyin.

  Herkes sendikasına, yasalara, hukukun üstünlüğüne, yargı bağımsızlığına güvenmeli. Tüm bunları sağladığınız zaman çağdaş demokratik bir Türkiye’de yaşayacağız.

  ELİNİZ MAHKUM, BİZE GELECEKSİNİZ

  Yeriniz artık bellidir. Eliniz mahkum gelecekseniz. Ya sömürülmeye katlanacaksınız, ya da ben de özgürüm, alın terimin karşılığını almak istiyorum diyorsanız o zaman gelin, sesimiz daha gür çıkar.

  "ÜÇ GÜN SUSSA ÜLKEDE HUZUR OLUR"

  Emin olun 3 gün sussa Türkiye’de huzur olur. Her gün konuşuyor her gün kavga. Sürekli bir gerginlik ortamı yaratılıyor ve belli siyasi partiler bunlardan beslenmeye çalışıyor. Biz muhalefete görevimizi yapıyoruz. Hükümet ülkeyi akılla yönetmeli öfkeyle değil. Kendisiyle kavga eden bir siyasal anlayış olabilir mi?  

  "GERGİNLİK OLMASIN DİYA BAZI HATALARI GÖRMÜYORUZ"

  Toplumda kutuplaşma gerginlik omasın diye çok hassas davranıyoruz. Bazı hataları toplumda fazla kutuplaşma olmasın diye görmüyoruz. Soma olaylarında Gezi olaylarında toplumda kutuplaşma olmasın diye çok hassas davrandık. Biber gazını copları bizim milletvekillerimiz yedi. Neden? Vatandaşın çocuğu dövülmesin biber gazı yemesin diye. Yanlış mı yapıyoruz biz acaba.

  "GEZİ'DE TOMA'YA MOLOTOF ATAN POLİSLERİ GÖRDÜK"

  Yüzü maskeli elinde silah olayları çıkaranlar kimse bunlar bunları çıkarsınlar. Biz bunlara karşıyız. Her zaman söyledim yine söylüyorum. O kişiler acaba kim? Gezi olaylarında TOMA’ya Molotof atan polisleri gördük. Şimdi toplumda bu kutuplaşmayı yaratanlar kimler. Hükümetin bir an önce bunu çıkarması lazım.

  "27 MAYIS'I ALKIŞLAYANLAR OLDU"

  Ben 68 kuşağındanım. Hep ülkemin bağımsızlığını savundum, huzuru savundum. 1960 ihtilali sonrası üç siyasetçiyi darağacına gönderdik. o dönem belki birileri alkışladı, keyifle izleyenler oldu ama bugün siyasetçilerin idam edilmesinin ne kadar yanlış olduğunu hepimiz görüyoruz. Daha sonra üç gencimizi idame gönderdik. Neden? İntikam hırsıyla. Biz yaşananlardan ders çıkarmak zorundayız.

  "TOPLUMU BÖLÜYORUZ"

  Uygar dünya yaşadığı acıları bir toplumsal kazanıma dönüştürdü. Biz tarihten ders almadık. O acıları toplumsal kazanıma dönüştüremedik. birileri geldi bizi geçti biz toplumu ayrıştırarak yeni fay hatları yaratarak toplumu bölüyoruz. Bugün cumhuriyet tarihinin en büyük kırılmasıyla karşı karşıyayız. Toplum ayrışmış durumda. Ayrıştıran bölen halkı kullanan halkı kendisine köle haline getiren siyasetçiler."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir