Dolar
6.8656
0.0699%
Euro
7.7809
0.0733%
Altın
1813.92
0.2597%
Borsa
118304.3
-0.3438%
G. Altın
400.626
0.4296%
Bitcoin
64453.45
0.0823%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında partililere hitap etti.
  • 03.06.2014 - 13:52
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması #1

  Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısına Nazım Hikmet'in Vasiyet şiirinden; "Yoldaşlar, nasip olmazsa görmek o günü, ölürsem kurtuluştan önce yani, alıp götürün Anadolu'da bir köy mezarlığına gömün beni. Hasan beyin vurdurduğu ırgat Osman yatsın bir yanımda ve çavdarın dibinde toprağa çocuklayıp kırkı çıkmadan ölen şehit Ayşe öbür yanımda." dizelerini okuyarak başladı. 

  Kılıçdaroğlu: Nazım Hikmet'in mezarı Gezi Parkı'nda olmalıdır İZLE

  Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satır başları;

  "BEDEL ÖDEMEKTEN KAÇINMADILAR"

  "51 yıl önce bugün hayatını kaybetti. Büyük acılar çekti, şiir yazdığı toplumu savunduğu için bedel ödedi. Ulusal kurtuluş destanını onun kadar güzel yazan başka bir şair yoktur. O bir kuvayi milliyeciydi. Ona vatan haini dediler. Sanatçılar her dönem acı çektiler. Çünkü onlar toplumun önderleriydi. Bedel ödediler, bedel ödemekten kaçınmadılar.

  "NAZIM HİKMET'İN YERİ GEZİ PARKI'DIR"

  6 milyon yurttaş Nazım Hikmet'i Anadolu'ya getirmelidir. Gezi Parkı'na gidenler bir ağaç gibi tek ve hür olmak istiyorlardı. O nedenle Nazım'ın yeri Gezi Parkı'dır.

  "SİZE YALAN SÖYLEYEN BAŞBAKAN'IN ARKASINDA DURACAK MISINIZ?"

  Camide bunlar içki içiyorlar dedi, yalan söylediği ortaya çıktı. Neden bunu söylüyor: insanları birbirine düşürmek için. Merak ediyorum iç çatışma olsaydı, binlerce kişi ölseydi ne diyecekti acaba? Tekrar söylüyorum: yalancıdan başbakan olmaz. Size yalan söyleyen bu başbakanın arkasında duracak mısınız?

  "DİKTATÖR BOZUNTUSUNA KARŞI ORTAK MÜCADELE EDECEĞİZ"

  Vatandaşlarıma sesleniyorum, Havva Bir'i gördünüz. Jop var mı var, dayak var mı var? Bunlara karşı direnmek hepimizin görevi. Bütün Anadolu kadınlarına sesleniyorum. Ortak mücadele edeceğiz. Kime karşı? Bir diktatör bozuntusuna karşı.

  "TÜRKİYE'Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ"

  Mutlu olacağız. Umudumuzu yitirmeyeceğiz. Tipik bir örneği ortaya çıktı. Nerede, Yalova'da. Bütün baskılara karşı direneceğiz, özgür ve güzel Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz.

  "ALLAH'IN TAKDİRİ DEDİ"

  Birçok sorunu var insanımızın. Soma gibi. İktidarı bekledim, onlar "Allah'ın takdiri" dedi. Dine indirgedi. Diyanet'i bekledim. Sonunda konuştular. Sayın hocamız Mehmet Görmez bir konuşma yaptı. Çok güzeldi. Her camide okunsun isterim.

  Görüş Bildir