Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında partililere hitap etti.
  • 24.06.2014 - 13:46

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması #1

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması #2

  Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarının satır başları;

  "Geçen grup toplantısında Ekmel Bey için "Çankaya'nın noteri olmayacak" demiştim noter arkadaşlar alınmışlar. "Biz onlar gibi yapmayız" dediler. Noter arkadaşlarım çok önemli bir iş yapıyorlar, sakın ola ki üzülmesinler. Biri birini öldürecek insanların eline Türkiye Cumhuriyeti silah tutuşturmasın dedik. O bölgede barış olursa bizim ülkemizde de barış olur.

  ŞİMDİ IŞİD ÇIKTI ORTAYA

  Şimdi IŞİD ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan ona terör örgütü diyemiyor, sırtını sıvazlamaya devam ediyor. 100'e yakın Türk Musul'da tutsak. 300 bine yakın Türkmen Telafer'den kaçtı, korumasız alandalar. Irakta'ki insanlara bir şekilde elimiz ulaşmalı.

  SİLAH DEĞİL İNSANİ YARDIMDA BULUNMALIYIZ

  Silah değil, insani yardımda bulunmalıyız. Düne kadar söyledik bölgeye silah göndermeyin diye. 100'lerce tır gitti bölgeye içi silah dolu. Yakında bütün ayrıntılarıyla Irak'a nasıl silah sevk ettiklerini kamuoyuyla paylaşacağız.

  ANKARA'DA HAKİMLER VAR DEDİRTTİ

  Anayasa Mahkemesi Balyoz davasıyla ilgili önemli bir karara imza attı. Ankara'da hakimler var dedirtti. Bu sebeple Anayasa Mahkemesi'ne ve başkanına bu kararı aldıkları için şükranlarımı sunuyorum. 

  HERKES BİLİYOR HAPSE GİRMEYECEKLER

  Sen değil miydin, 'Ben bu davanın savcısıyım' diyen, şimdi ne yüzle konuşuyorsun. Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya'ya verilen cezalar göstermelik. Herkes biliyor ki hapse girmeyecekler.

  SİZ DE ERGENEKONCU SİZ DE DARBECİSİNİZ DEDİ

  "Deliller sahtedir" dedik. Biz bunları dedik onlar bize "Siz de Ergenekoncu siz de darbecisiniz" dediler. Oysa ki darbelerden en çok zararı biz gördük. 325 kişi yargılanıyordu… Ama gerçek şu ki 275 kişi darbe planı denilen toplantılara hiç katılmamıştı. Mahkumiyete gerekçe olan dijital verilerin hangi bilgisayarda üretildiğini kimse bilmiyor. Ama şu kesin ki bütün dijital veriler TSK bilgisayarında üretilmemiş.

  SAVUNMA HAKLARINI SINIRLADILAR

  Gölcük’te bir hard disk bulundu. Samsung marka. Oysa ki 6 yıl sonra üretiliyor. Daha dünyada yokken delil diye dava dosyasına giriyor. Savunma haklarını sınırladılar. En sert tepkiyi biz gösterdik. "Toplama kampı" dedik, Silivri’ye bize dönüp yine "Siz darbecisiniz" dediler.

  "BİZ BUNU UNUTACAK MIYIZ?"

  İnsanlar dışarı çıktılar bir sevinç dalgası kapladı topumu ama bunun arkasındaki hüznü görmemiz lazım. İnsanlar öldü, intihar etti hasta oldu. Biz bunu unutacak mıyız. Mahkeme bu kararı verdi diye geriye dönüp vicdanımızı sorgulamayacak mıyız. Adalet gelecekse adaletsizliğe yol açanların hesap vermesi gerekiyor. 15 Temmuz 2008’de Recep Tayyip Erdoğan Ergenekon ve Balyozla ilgili diyor ki, “Bir anlamda savcılık ise eve ben bu davaların savcısıyım” diyor. Senin ne işin var savcılıkta. Sen yargıya müdahale ediyorsun.

  VALLAHİ ZAYTUNGÇULAR DUYMASIN

  Yıl 2011, “İkide bir ana muhalefet lideri benim bazı davaların savcısı olduğumu söylüyor ben bunu hiçbir yerde kullanmadım.” Vallahi zaytungçular duymasın… Emin olun hayatımda bu kadar yalan söyleyen ikinci bir adamla karşılaşmadım ben. Sadece o konuşmadı..Bülent Arınç “Türkiye bağırsaklarını temizliyor. Allah o savcılardan razı olsun ki hiçbir tehdide boyun eğmeden incelemelerini yaptılar. Mahkeme de kararını verdi. Hükümet de siyasi olarak bunu arkasında durdu” diyor.

  KENAN EVREN VE ARKDAŞLARININ BİLE AKLINA HAVUZ MEDYASI KURMAK GELMEMİŞTİR

  Siyasi partiler kanununu demokratikleştir. Yapar mı yapmaz. Basının üzerindeki baskıyı kaldırabiliyor musun yapmaz. Kenan Evren ve arkadaşlarının bile aklına havuz medyası kurmak gelmemiştir. Şeytanın aklına gelmeyen bunların aklına geliyor. Özgürlük isteyen gençleri öldüren kim? Kenan evren idam ediyordu bu sokakta öldürüyor. Kenan Evren’in anayasasında bile izin alınmadan toplantı ve gösteri yapılabilir deniyordu. Bu izin almadan gösteri yapamazsın diyor. Kenan Evren’in bile gerisinde. Senin demokratlığın su götürü kimse kusura bakmasın."

  ''CEMİL ÇİÇEK SOYADINI DEĞİŞTİRSİN CEMİL BİAT KOYSUN''

  Aradan tam 51 gün geçti hala komisyon kurulmuş değil. Şimdi Cemil Çiçek’e sormak zorunda değil miyim. Sen o koltukta nasıl oturuyorsun. Sen parlamentonun itibarını koruman gerekirken ayaklar altına almaya hakkın var mı? Sayın Cemil Çiçek soyadını değiştirsin Cemil Biat koysun mesela. Biz de anlayalım. Çık açık açık söyle ben TBMM Başkanı değilim ben Ak Parti grubunu temsil ediyorum de. Eğer bunlar olmazsa yolsuzlukları örtmenin sorumlularından biri de Cemil çiçek olacaktır. Bu ağır sorumluluk onun çocuklarına miras kalacaktır. AKP’de arada bir doğru söyleyen biri var, Bülent Arınç... 2 Haziran’da diyor ki “Bu hafta Ak partili üye isimler, de bildirilecektir. Eğer olmazsa kasıtlı bir gecikmeden söz edilebilir.” Cemil Çiçek’ten daha dürüst. Diğeri korkuyor.
  Sen namuslu bir adamsan haram yemediysen neden korkuyorsun. Şimdi de cumhurbaşkanlığına soyunuyor beyefendi malı daha büyük götürmek için. "

  Görüş Bildir