Petrol
93.78
0.01%
Euro
18.4475
0.46%
Dolar
18.5832
-0.24%
Altın
1.026
0.12%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
377.815
-0.69%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması İZLE

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması İZLE

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında partililere seslendi.
  • 14.10.2014 - 13:44

  kemal

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yüklenerek ayet ve hadislerle yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, Davutoğlu'na verdiği yanıtta Şura Suresi'nde yer alan bir ayeti örnek gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği ayette şu ifadeler yer alıyor.

  "Ve Rablerinin dâvetine icâbet edenlere ve namaz kılanlara ve işlerini, aralarında danışarak yapanlara ve onları rızıklandırdığımız şeylerin bir kısmını ayırıp yoksulları doyuranlara, hayra harcayanlara..."

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması İZLE

  CHP Lideri, konuşmasında Aşık Veysel'in bir sözüne de atıfta bulundu;

  "KOYUN KURT İLE GEZERDİ FİKİRLER FARKLI FARKLI OLMASA"

  "Aklını kendisine saklasın sussun" dedi. Bir kişi böyle konuşuyorsa ergenlik çağındaki bir çocuk düşüncesiyle konuşuyor demektir. Yetişkin akıllı bir insanın dili böyle olmaz. Bizim kültürümüzde akıl akıldan üstündür diye bir söz var. Kim çevreyi dünyayı iyi sorguluyor bunu anlatmaya çalışır bu söz. "Koyun kurt ile gezerdi fikirler farklı farklı olmasa" der koca Veysel. Bunu söyleyen bir kişinin kafasında demokrasinin D'si bile yoktur. Çünkü ben konuşunca rahatsız oluyor. Doğrulardan rahatsız oluyor. Benim konuşma gerekçem zaten senin rahatsız olman için, doğruları bulman için.

  Kemal Kılıçdaroğlu, örneklerini bir hadisle de çeşitlendirdi;

  "İNSANI PİŞMAN EDEN KENDİ GÖRÜŞLERİNDEKİ ISRARIDIR"

  Sevgili Peygamberimizin çok güzel bir sözü var bu konuda: İnsanı pişman eden kendi görüşlerindeki ısrarıdır. Akıllıya danışıp onu dinlemeyen pişman olur. Ben düşüncelerimi söylüyorum. Oturup bakarsın. Bunları yapmayın Türkiye zarar görür dedik ama yaptılar ve Reyhanlı'da Cilvegözü'nde vatandaşlarımız öldü."

  Kemal Kılıçdaroğlu nun grup toplantısı konuşması İZLE #2

  Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarının satır başları;

  TBMM'de denetim yetkisini kullanan hukuk üstünlüğünü savunan tek parti CHP'dir. Yürütme, Parlamento'yu arka bahçesi haline getirmemeli. İktidara destek veren memur sendikalarına sesleniyorum, sizin haklarınızı da biz savunuyoruz.

  MUHALEFET SADECE DEMORKASİLERDE VARDIR

  Demokrasinin, özgürlüğün güvencesi benim diyor. Ahmet Bey diyor bunu. Peki efendim millet internet sitesinde geziniyor sen niye bunu izliyorsun. Bunu için de Anayasa Mahkemesi’ne gittik ve AYM bizi haklı buldu ve iptal etti. Senin özgürlük güvenceni başka bir yerde aramana gerek yok. Senin özgürlüğün ve güvencen CHP'dir. Muhalefet sadece demokrasilerde vardır.

  ORTADOĞU'DA KAN GÖVDEYİ GÖTÜRÜYOR

  Ortadoğu'da yaşananları biliyoruz. Kan gövdeyi götürüyor. Hepimizin yüreği ağzında. Oysa 2002'de böyle bir olay yoktu. İktidarı devraldıklarında ne terör ne Ortadoğu bataklığı vardı. Huzurlu bir Türkiye vardı. Geldikleri nokta kan gölü bir Ortadoğu ve bunu Türkiye'ye ithal eden bir iktidar.

  KOBANİ'DE MASUM İNSANLAR ÖLDÜRÜLÜYOR

  Kobani'de masum insanlar, siviler öldürülüyor. Kobani ile ilgili özel bir görüş ortaya koyduk kamuoyu ile paylaştık. IŞİD terör örgütünün Ortadoğu'da at koşturması tehlikeli bir durumdur.

  BAHÇELİ YABANCI ASKERE EVET DEDİ

  Bahçeli tezkereye bilerek mi onay verdi? Biz bu ülkeye yabancı asker vermek istemiyoruz. Bahçeli yabancı askere evet dedi. Bizim tezkere önerimiz millidir. PKK için yabancı askere, uçuşa yasak bölgeye ihtiyaç mı var?

  BREMEN MIZIKACILARI GİBİ...

  Kobani Ortadoğu için de çok önemlidir. IŞİD terör örgütünün at koşturması kolay ve doğru bir iş mi? Buna hep beraber itiraz etmeliyiz. Biz öneride bulunduk olur veya olmaz. Ama önerimizin çok haklı olduğu ortaya çıktı ki, yukarıdan aşağıya kadar, Bremen mızıkacıları gibi bizim önerimizin yanlışlığını anlatmaya başladılar.

  MÜCADELE ETMEK BİZİM GÖREVİMİZDİR

  Terör kimden gelirse gelsin ona karşı durmak bir insanlık görevidir. İster IŞİD'den ister PKK'dan... Mücadele etmek bizim görevimizdir."


  Görüş Bildir