Petrol
114.44
0.26%
Euro
16.33
0.54%
Dolar
15.60
0.41%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
477.458
-1.37%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun miting programı

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçim programı kapsamında mitingler gerçekleştirecek.
  • 11.07.2014 - 11:05
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun miting programı

  Kemal Kılıçdaroğlu nun miting programı #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçim miting programı, 17 Temmuz’da İstanbul Beylikdüzü mitingi ile başlayacak ve 9 Ağustos’ta Kadıköy mitingi ile sona erecek.

  GÜRSEL TEKİN PROGRAMI AÇIKLADI

  CHP Genel Sekreteri İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptıkları ortak açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçiminde yapacağı mitingler hakkında bilgi verdi. Tekin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun CHP’li belediyelerin iftar ve sahur etkinliklerine de katılarak halkla bütünleşeceğini söyledi.

  YAPILACAK OLAN MİTİNGLER

  Tekin, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Kılıçdaroğlu’nun 17 Temmuz’da İstanbul Beylikdüzü mitingi ile sahaya ineceğini açıkladı. Tekin ve Ağbaba, Kılıçdaroğlu’nun 9 Ağustos tarihine kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Tekirdağ, Antalya, Amasya, Eskişehir, Manisa, Malatya, Tokat, Giresun, Mersin ve Hatay’ın da bulunduğu illerde miting düzenleyeceğini, mitinglerin şölen şeklinde geçmesinin planlandığını söyledi.

  İFTARDAN SONRA YAPILACAK

  Genel Başkanın yapacağı mitinglerle ilgili CHP örgütleri ve partili belediye başkanlarının gerekli her türlü çalışmayı yapacağını belirten Tekin ve Ağbaba, mitinglerin iftar sonrasında gerçekleştirileceğini, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun CHP’li belediyelerin iftar ve sahur etkinliklerine de katılacağını, bu etkinliklerde konserler ve gösterilerin olacağını bildirdi.

  "KILIÇDAROĞLU'NA CHP'YE GÜVENSİNLER"

  Gürsel Tekin ve Veli Ağbaba’nın yaptığı ortak açıklamada şöyle denildi;

  "Cumhurbaşkanlığı seçimi, Türkiye’nin içeride ve dışarıdaki sorunların üstesinden gelmesi gereken önemli bir süreç. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili cesur davranıp uzlaşma kültürünün mimarı olmuştur. CHP’nin böyle önemli bir konu karşısında duyarsız davranması düşünülemez. CHP’ye düşen, uzlaşma kültürünün mimarı olmaktı. CHP’de bunu yerine getirdi. Kaygılar, eleştiriler, tartışmalar olabilir, bunlar çok doğaldır. Ancak,şuna inanın, kaygı taşıyan insanlar Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye güvensinler. CHP’nin bugün farklı siyasi partilerle Türkiye kamuoyuna Cumhurbaşkanı adayı olarak sunmuş olduğu Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu ile inşallah 10 Ağustos’ta,ilk turda tarihi bir zaferi ilan edeceğiz. Bundan asla şüphemiz yoktur. Tüm yurttaşlarımızı şölen havasında geçecek olan mitinglerimize davet ediyoruz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir