Petrol
96.55
0.02%
Euro
18.2675
0.04%
Dolar
18.0761
-0.02%
Altın
1.021
0.04%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
427.026
0.58%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Nevşehir ziyareti

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir'de yaptığı konuşmasında cumhurbaşkanı seçimlerine değinerek "Ekmeleddin Beyi seçeceğiz." dedi.
  • 31.07.2014 - 15:26
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Nevşehir ziyareti

  Kemal Kılıçdaroğlu nun Nevşehir ziyareti #1

  Kemal Kılıçdaroğlu; Ankara’dan Kapadokya Havalimanına bir saatlik gecikmeyle özel uçakla geldi. Havaalanında CHP Nevşehir, Avanos ve Gülşehir ilçe örgütlerince karşılanan Kılıçdaroğlu daha sonra, parti otobüsüne binerek , Avanos ilçesine geldi. Burada Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun otobüsünden Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim şarkısı çalındı.

  "SANDIĞA GİDİP EKMELEDDİN BEYİ CUMHURBAŞKANI SEÇECEĞİZ"

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir'de yaptığı konuşmasında "Sandığa gidip Ekmeleddin beyi cumhurbaşkanı seçeceğiz. Bu seçimler önemli. Bu koltuk leke kabul etmez. Aile boyu yolsuzluk yapanların o koltukta işi yoktur. O koltuk temiz dürüst ve namuslu insanların koltuğudur" ifadelerini kullandı. 

  "TÜRKİYE'Yİ ORTADOĞU BATAKLIĞINDAN KURTARACAK BİRİ OLMASI LAZIM"

  Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarının satır başları; 

  "Cumhurbaşkanlığı seçimleri önemlidir. İstiyorum ki oraya oturacak kişi tarafsız olsun. Tarafsızlığına inanıyorsak seçeceğimiz adayın adı Ekmeleddin İhsanoğlu’dur. Cumhurbaşkanının temiz olması lazım. Gırtlağına kadar yolsuzluğa bulaşmamış olsun. Onun adı Ekmeleddin İnsanoğlu’dur. Her gün insanlar öldürülüyor, Gazze’de Irak’ta Suriye’de. Ortadoğuda batıda ağırlığı olan birinin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturması lazım. Türkiye’yi Ortadoğu bataklığından kurtaracak biri olması lazım. Kimdir o? Ekmeddin İhsanoğlu'dur.

  "NE EKERSENİZ ONU BİÇERSENİZ"

  İhsanoğlu’nu o koltuğa oturtmamız lazım. Ben çalışıyorum, siz de çalışın. Sandığa gidip Ekmeleddin beyi Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Bu seçimler önemli. Ekmeleddin beyi Cumhurbaşkanı yapacağız. Bu koltuk leke kabul etmez. Aile boyu yolsuzluk yapanların, o koltukta işi yoktur. O koltuk temiz dürüst ve namuslu insanların koltuğudur. O koltukta benim bayrağım temsil edilecek. O koltukta Türkiye Cumhuriyeti temsil edilecek. 76 milyon insan ,’evet o koltukta oturan benim cumhurbaşkanımdır’ demelidir. O nedenle buraya geldim ve söylüyorum. Bu topraklar bereketli topraklardır ne ekerseniz onu biçersiniz.

  Kemal Kılıçdaroğlu nun Nevşehir ziyareti #2

  "EKMEK İÇİN EKMELEDDİN BEYİ SEÇELİM"

  Barış, kardeşlik ekelim. Ekmek için Ekmeleddin beyi seçelim. Ekmeleddin beyin batıda doğuda bir ağırlığı var. Cumhurbaşkanları az konuşur, öz konuşur. Yerinde konuşurlar, doğruyu konuşurlar. Gelin 10 Ağustos’a huzur ve barış içinde gidelim. Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışan birini seçelim. Onunla onur ve gurur duyalım."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir