Euro
10.1278
-0.09%
Dolar
8.5149
-0.39%
Altın
499.06
0.46%
Borsa
1.384
1.68%
Bitcoin
343.207
0.36%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Samsun mitingi konuşması

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun'da yaptığı mitinginde halka hitap etti.
  • 07.03.2014 - 17:00
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Samsun mitingi konuşması

  Kemal Kılıçdaroğlu nun Samsun mitingi konuşması #1

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

  'SİYASET KENDİNİ HALKA ADAMAKTIR'

  "Artık bu ülkede nüfusun yarısından fazlası Erdoğan'ın Başçalan olduğunu biliyor. Tüm dünya bunu konuşuyor. Çünkü demokrasilerde halkına yalan söyleyen kişiden Başbakan olmaz. Siyaset farklıdır. Siyaset kendini halka adamaktır. Cebini doldurmak yoktur siyasette.

  'SEN BU SERVETİ NERDEN ELDE ETTİN'

  Ne diyor du? Yırtık ayakkabıyla siyasete girdim. Yırtık ayakkbıyla girdiysen dünyanın en zengin Başbakanlarından biri nasıl oldun. Sen bu serveti nerden elde ettin diye?

  '24 SAATTE 2 DOĞRUYU SÖYLEYEN BİR BAKANI VAR'

   Bunun bir bakanı var. 24 saatte 2 doğru söyler..Adı Bülent Arınç! Demiş ki, 'Çok laf yalansız çok mal haramsız olmaz' demiş. Doğru mu? E biz de onu söylüyoruz zaten.. 

  'HARAMLA İMAN BİR ARADA OLMAZ'

  1971 yılında devlet memuru oldum. Hesap uzmanıydım, binlerce kişinin katıldığı sınavdan o sınavı kazananlardan birisiyim. Yıllarımı yolsuzlukla mücadeleye verdim. Devlete memur olduğum tarihten itibaren, aldığım parayla ev geçindirdim. Üç tane evlat yetiştirdim. Üç'ü de bu vatana feda olsun. Ben merak ediyorum, ben onun aldığı aylıktan üç katı maaş alıyorum ama benim mal varlığım mütevazi ama o Başbakan olduktan sonra dünyanın en zengin başbakanlarından biri oluyor. Sen evlatlarına haram lokma yedirdin. Hz. Muhammedin güzel bir hadisi vardır. Haramla iman bir arada olmaz.

  'SANDIĞA GİDERKEN VİCDANINIZIN SESİNİ DİNLEYİN'

  Bu adamın yalanlarından bıktınızmı. Evlatlarıma helal lokma yediremedim diyor. Hırsızlık babadan oğula geçer diyor. Bu da doğrudur. Bütün işçiler, çiftçiler, emekliler, bütün kadınlar, bütün esnaf ve sanatkarlar ayın 30'unda sandığa gittiklerinde ellerini vicdanlarına koysunlar. Kul hakkını yemeyi içine sindiremiyorsan AKP'ye oy vermeyeceksin. Bu ülkede temiz siyaset olsun, siyaset cebini doldurma sanatı değildir diyorsan Adalet ve Kalkınma Partisine oy vermeyeceksin. AK Parti'li vatandaşları bu yolsuzluk olayları ile ilişkilendirmiyorum. Sİzleri yürekten kutluyorum. Siz demokrasi için oy kullandınız, yolsuzluklar engellensin diye oy kullandınız. Sizi kandırdılar, sizi sattılar. Bundan sonra sandığa giderken vicdanınızın sesini dinleyin.

  'MAZOTU 1 LİRA YAPACAĞIM'

  AKP'li vatandaşlarıma soruyorum bir İçişleri Bakanının evinde 1 trilyon para çıkarsa siz sandık başında vicdanen oy verebilecekmisiniz. Hepimizin yolsuzluklara hesap sormaya ihtiyacı var. Hepimizin kul hakkı yiyenlere hesap sormaya ihtiyacı var. CHP Genel Başkanı olarak söz veriyorum. BU ülkenin çiftçisine sesleniyorum. Mazotu sana litresini 5 liradan satıyorlar. Sana sözüm mazotun litresini 1 lira yapacağım.Ben bunu söylediğimde diyorlardi ki parayı nerden bulacaksın.

  'KADINLAR BİZİM BAŞIMIZIN TACI'

  17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun maliyeti 85 milyon Avro'dur. Size sözüm namıs sözüm, bunların burunlarından fitil fitil getirip o paranın tamamını alacağım. Diyeceksiniz ki parayı alıp ne yapacaksın. Bu ülkenin çiftçisine, emeklisine, esnafına sanatkarına çok daha fazla para vereceğiz. Çünkü hortumları keseceğiz. Çok sayıda kadın kardeşim var. Size şükran borçluyum. Kadınlar bizim başımızın tacı. Daha düne kadar kadının giysisi üzerinden siyaset yapılıyordu.

  'SİYASETİDE KİRLİLİKTEN TEMİZLEYİN'

  İster başı açık ister başı kapalı olsun bütün kadınların benim başımın üstünde yeri var. Yok öyle bir ayrım. Kadın nasıl isterse öyle giyinsin. Her annenin çocuğu iş bulsun isterim. Her anne sabahleyin çocuğunu okula güler yüzle göndersin. Ben bunu isterim. Kadın erkek eşitliği olsun. Ben bunu isterim. 46 tane kadın belediye başkan adayımız var. Kadın temizlik demektir. Bir yerde bir kirlilik varsa kadın gider orayı temizler. Şimdi kadınlardan isteyin siyasetide kirlilikten temizleyin."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir