Euro
15.2681
0.17%
Dolar
13.5500
0.54%
Altın
803.0270
0.24%
Borsa
1969
1.21%
Bitcoin
520.600
4.24%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun son grup konuşması

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun son grup konuşması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
  • 06.11.2012 - 13:11

  Kemal Kılıçdaroğlu nun son grup konuşması #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlu konuşmasında Başbakan Erdoğan'ın 'bahtsız bedevi' benzetmesine çok sert çıktı. Kılıçdaroğlu  'Ben Suriye çöllerinde dolaşmadım, ben Libya çöllerinde dolaşmadım. Suudi Arabistan çöllerinde dolaşmadım. Eğer bedevi arıyorsan aynaya bak. Ama oralarda karşına kutup ayısı çıkabilir dikkatli ol' sözleriyle Erdoğan'a yanıt verdi.

  İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

  İşçi sendikaları gazetelere reklamlar veriyor. Sonra da CHP neden bizimle ilgilenmiyor diyorlar. Bu iş böyle olmaz. Buradan bütün işçi kardeşlerime sesleniyorum. Sizin hakkınızı savunan parti CHP'dir.

  NEDEN SURİYE'DEN BAHSETMİYOR?

  Fitch'in not yükseltme olayı oldu. Şimdi soruyorum. Neyin karşılığında senin notunu yükselttiler. Hiç soruyor musunuz Recep Tayyip Erdoğan 15-20 gündür Suriye'den bahsetmiyor?

  Dün söylediklerimin arkasındayın. Yok efendim Fitch'in raporu çıktı sen böyle söyledin. Ortada önemli şeyler var. Suriye ile çatışmaya girersen sıcak para gelmez diyorlar. Asıl tehlike budur.

  FİTCH'İN RAPORUNDAKİ AYRINTI

  Fitch'in raporunda bir ayrıntı daha var. Allah kimseyi bahtsız bedevi durumuna düşürmesin. Raporda diyor ki kara para aklama ve terörü finanse etme gibi bir ithamla karşı karşıyasın diyor. Bunun önüne geçmezsen notunu düşürürüm diyor.

  KUTUP AYILARINA DİKKAT ET

  Benim söylediklerim konusunda terbiyesiz bir açıklama yaptı. Bahtsız bedevi dedi. Libya çöllerinde gezen benim öyle mi? Suriye çöllerinde de gezen benim. Arabistan çöllerinde gezen benim... Bahtsız bedevi de benim. Şimdi soruyorum, Suriye çöllerinde gezen sen değil misin. Libya çöllerinde gezen sen değil misin? Arabistan çöllerinde gezen sen değil misin?

  HOROZA SORMUŞLAR..

  Horoza sormuşlar yumurta mı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan diye. Horoz cevap vermiş: Ben ondan anlamam ben söyler geçerim demiş. Ben de söyler geçerim.

  BUNLARA GÖRE HER ŞEY TIKIRINDA

  Her 100 vatandaştan 63'ü 2 günde bir et yemeği yiyemiyor. Her 100 kişiden 37'si ısınma ihtiyacını karşılayamıyor. Verginin yükü kimin sırtında? Fakir fukaranın. Dolaylı vergiler almış başını gidiyor. Bunları ben mi söylüyorum. Hayır. Devletin resmi rakamları söylüyor. Tarımın durumu kötü. Git patates üreticisinin durumunu sor bakalım. Eğer bir başbakan, bu bahtsız bedevi Konya'dan küçük Hollanda'nın tarım ihracatının yılda 87 milyar dolar olduğunu bilmiyorsa ne söyleyeceksiniz?
  O kadar şaşkın hükümet ki yarattıkları tablonun farkında değil. Saman ithal eder ülke haline geldik. Kalkmışlar ekonomi parlak diye ondan bahsediyor.

  EKONOMİYİ BAŞKALARI YÖNETİYOR

  Yeni bir ekonomi politikasına ihtiyacımız var. Ekonomiyi başkaları yönetiyor. Şaşkın bir hükümet var, yarattıkları tablonun farkında değiller. Bu ekonomi sürdürülebilir bir ekonomi değil. Yeni bir ekonomi, maliye ve para politikasınaihtiyaç var. Türkiye ilk 10'a girecekse, enerji sorununu çözülmeli. Bugün Rusya ile ilişkilerimiz bozulsun vanalrı kapatsınlar 73 milyon kış günü soğukta kalır.

  AK Parti halka 3 'Z'den başkan ne verdi. Zulüm, zam, zindan. Milletvekili Hac'da TBMM'de sahtekarlık yapıyor. Dinden imandan bahsediyorsun vekillerin Meclis'te sahtekarlık yapıyor. 2007 yılında 27 AKP milletvekili yokken sahte oy kullanıyor. 2012'de bir birleşimde 1 AK Partili milletvekili sahte oy kullanıyor. Mustafa Kabakçı Konya. Sermin Balık Elazığ milletvekili. Bizim Elazğ'dan sorumlu vekilimiz var ama Elazığlı milletvekilimiz yok. Nihat Zeybekçi Denizli. Canan Cançelik Bursa milletvekili. Seçtiniz parlamentoya gönderdiniz sahtekarlık yaptılar. Bugün TBMM'de sahtekarlık yapanlar yarın artık neleri satar orasına da siz karar verin. Eğer bir Başbakan bu sahtekarlıklara ses çıkarmıyorsa kimse kusura bakmasın o da bu sahtekarlığa ortaktır. 

  TÜRKİYE'NİN BARIŞA İHTİYACI VAR

  Türkiye'nin yeni bir anlayışa barışa ihtiyacı var. Türkiye'nin işe güce ihtiyacı var, üretime ihtiyacı var. Türkiye'nin saygın bir TBMM'ye ihtiyacı var. Türkiye'nin vatandaşını terörsit olarak görmeyen bir iklime ihtiyacı var. Ben bayramda Silivri'de sonra Diyarbakır'daydım. Eğer bir ülkenin Başbakan'ı sokağa çıkamıyorsa halkıyla kucaklaşamıyorsa ona Başbakan denmez. Halkını terörist olarak gören bir kişiye de Başbakan denmez şaşkın bedevi deniz. 

  Kemal Kılıçdaroğlu nun son grup konuşması #2


  Görüş Bildir