Petrol
110.84
0.77%
Euro
16.8357
0.21%
Dolar
15.797
-0.48%
Altın
945.23
0.28%
Borsa
2359
-0.58%
Bitcoin
481.732
0.36%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  Kılıçdaroğlu AB-Türkiye zirvesini değerlendirdi

  Kılıçdaroğlu AB-Türkiye zirvesini değerlendirdi

  Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği ile yapılan mülteci görüşmelerini eleştirerek "Altı milyarı biz verelim mülteciler AB'de kalsın" dedi.
  • 11.03.2016 - 08:07

  Kılıçdaroğlu AB-Türkiye zirvesini değerlendirdi #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Avrupa Birliği ile yapılan mülteci görüşmelerini eleştirerek “Bunu Kayseri pazarlığı olarak görenler ‘Avrupalıları kandırdık, avantaj elde ettik’ diye düşünebilir ama hiçbir Kayserili bu anlaşmanın altına imza atmaz. Biz verelim 6 milyar Euro’yu; bütün Suriyelileri, Afganları, Pakistanlıları alsınlar” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘Kayserili pazarlığı’ olarak tanımladığı Avrupa Birliği ile yapılan mülteci görüşmelerini eleştirirken, “Emin olun hiçbir Kayserili bu anlaşmanın altına imza atmaz. Siz Türkiye’yi tampon il yapıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

  Kılıçdaroğlu, Habertürk'e şunları söyledi:

  HİÇBİR KAYSERİLİ BÖYLE BİR İMZA ATMAZ

  "(AB ile mülteci pazarlığı) Bu kararla Avrupalılar, Türkiye’yi Avrupa ve Ortadoğu arasında bir tampon ülke olarak görüyor, ‘Ben Türkiye’den göç eden bütün göçmenleri size geri göndereceğim’ diyor. Üzülerek söylüyoruz, 3 milyar Euro karşılığında Türkiye de bunu kabul ediyor. Anlaşma AB’nin Temel Haklar Bildirgesi’ne aykırı. Bu anlaşma ile Avrupa kendi değerlerine, kurallarına uymuyor. Bunu Kayseri pazarlığı olarak görenler, kurnazca ‘Avrupalıları kandırdık, iyi avantaj elde ettik’ diye düşünebilir. Ama emin olun hiçbir Kayserili bu anlaşmanın altına imza atmaz. Benim bildiğim bütün Kayserililer saygın insanlardır, ticareti iyi bilirler ama böyle bir anlaşmanın altına imza atmazlar. Çünkü hiçbir Kayserili, Kayseri’nin tampon bir il olmasını istemez. Siz Türkiye’yi tampon bir il yapıyorsunuz. Biz verelim onlara 6 milyar Euro’yu bütün, Suriyelileri, Afganları, Pakistanlıları kendileri alsınlar"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir