Petrol
111.28
-0.24%
Euro
16.27
0.97%
Dolar
15.60
0.78%
Altın
916.21
-0.59%
Borsa
2419
0.00%
Bitcoin
472.158
-1.13%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Kılıçdaroğlu Başbakan'la görüşmek için şartını açıkladı İZLE

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, yeni görevi nedeniyle kendisini aramadığını söylediği CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Davutoğlu ile görüşmek için bir şartı var.
  • 15.09.2014 - 14:35
  Kılıçdaroğlu Başbakan'la görüşmek için şartını açıkladı İZLE

  Kılıçdaroğlu Başbakan la görüşmek için şartını açıkladı İZLE #1

  Yeni MYK’nın ilk toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Davutoğlu’nun ’muhatapları’ benim açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, “Davutoğlu’nun ‘Ben ülkeyi yönetmeye talibim, karar ve sorumluluk bende’ demesini ve bunu eyleme dönüştürmesini bekliyorum bunu yaptığında muhatabımız olacaktır.” dedi.

  Kılıçdaroğlu Başbakan'la görüşmek için şartını açıkladı İZLE

  İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları;

  "Biz Davutoğlu’nun kukla başbakan olmasını istemeyiz. ‘Ben ülkeyi yönetiyorum, sorumluluk bendedir, ben bağımsız karar alacağım’ diyorsa sorunumuz yoktur. Ben Sayın Davutoğlu’un adli yıl açılışına gitmemesini eleştirmiştim. Cumhurbaşkanı kırgınlık göstermiş olabilir ama Başbakan’ın gitmesi gerekirdi. O nedenle başka nedenle otoriteden bağımsız olarak Davutoğlu’nun ‘Ben ülkeyi yönetmeye talibim, karar ve sorumluluk bende’ demesini ve bunu eyleme dönüştürmesini bekliyorum bunu yaptığında muhatabımız olacaktır.

  “DAVUTOĞLU’NA SORUYORUM”

  Davutoğlu’na soruyorum kimlik siyaseti kim yapıyor? Başbakan olarak toplumu gerginlikten uzaklaştırmak istiyorsa partisinde yapılan kimlik siyasetine son vermesi lazım. Davutoğlu kimlik siyasetinin ne tür felaketlere yol açtığını görmek istiyorsa Ortadoğu’ya baksın. Şunun yanıtını beklerim Musul Konsolosluğu’nda 49 rehine hangi gerekçe ile IŞİD’in elinde rehin olarak bırakıldı? Kimin kararıydı bu?”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir