Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
561.253
-1.21%
17ºC
İstanbul
Hafif yağmur 17 C
  Kılıçdaroğlu: Demokrasi kazandı

  Kılıçdaroğlu: Demokrasi kazandı

  31 Mart yerel seçimlerinde sonuçlar son hızla belirlenirken CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ilk açıklamayı yaptı.
  • Haber Merkezi
  • 31.03.2019 - 23:39
  • Güncelleme : 31.03.2019 - 23:39

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açılan sandıklardan çıkan seçim sonuçlarına yönelik “Demokrasi kazandı. Martın sonu bahar.” değerlendirmesini yaptı.

  KILIÇDAROĞLU, SANDIK SONUÇLARINA İLİŞKİN KONUŞTU

  31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından sandıklardan çıkan sonuçlar açıklanmaya devam ediyor.

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Yerel seçimleri gerçekleştirdik. Oylarımızı kullandık. Öncelikle şunu ifade etmek isterim. Bugüne kadar çok seçim yaşadık. İlk kez bu kadar adaletsiz bir seçimle karşı karşıyayız.Halk demokrasinden yana tavrını koydu. Halk demokrasiyi seçti. Bütün baskılara rağmen, bütün iftiralara rağmen halk demokrasiden yana tavrını ortaya koydu. Türkiye'de demokrasinin gelişmesi bölge için de önemlidir." dedi.

  "EKREM İMAMOĞLU KAZANDI"

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirme yaparken "İstanbul'da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda." ifadelerini kullandı.

  CHP Lideri "Başbakanlık, Meclis Başkanlığı yapmış birinin 'kazandık' diye açıklama yapmasını Binali Bey'e yakıştıramadım. Bizim elimizde veriler var, onlara bakıyoruz. Dolayısıyla buradan İstanbul'daki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum. 48 saat kimse uyumayacak. Birleştirme tutanakları sizin yanınızda tutulacak. Ankara'ya geldiği gibi İstanbul'a da bahar gelecek." dedi.

  "BU BİR ZAFER DEĞİL"

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, elde edilen sonuçlara ilişkin "Türkiye'de 81 ilin başarısı olarak görüyorum. Bunu zafer olarak görmüyoruz. Zafer düşmana karşı alınır. Demokratik ve insani açıdan yapılan bir seçim. Değerli arkadaşlarım Ankara'yı Mansur Yavaş'la kazandık, Adana'yı, Antalya'yı, Mersin'i, Kırşehir, Ardahan'ı, Bolu'yu, Bilecik'i kazandık. Seçimin sıcaklığı gittikten sonra, Türkiye yanıcı gündemine dönecek. Mutfakta ciddi bir yangın var." dedi.

  Kılıçdaroğlu: İstanbul'u da Ankara'yı da biz kazandık VİDEO


  Kılıçdaroğlu: Demokrasi kazandı


  Kılıçdaroğlu: Demokrasi kazandı #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir