Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.667
0.57%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Kılıçdaroğlu: Devlette liyakat budur

  Ankara'daki kanlı bir olayın engellendiğini belirten Kılıçdaroğlu "Polislerimize yürekten teşekkür ediyorum, devlette liyakat budur" dedi.
  • İHA
  • 08.10.2016 - 16:22
  Kılıçdaroğlu: Devlette liyakat budur

  Kılıçdaroğlu: Devlette liyakat budur #1

  İlçe belediyelerinin yaptığı çeşitli tesislerini açmak için İzmir’e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’deki açılış maratonuna Karşıyaka ile devam etti.

  Açılış töreninde konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da 2 canlı bombanın kendini patlatması sonucu büyük bir kanlı eylemin engellenmesiyle ilgili şunları söyledi:

  DEVLETTE LİYAKAT BUDUR

  "Onlar yakalanmadan kendilerini patlattılar, böylece Ankara kanlı bir olayı, öncesinde görmüş oldu. Ben güvenlik güçlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Devlette liyakat budur. Polisin görev yapmasına izin verir, bu işin uzmanlarını getirirseniz güvenlik içinde yaşarız. Terör insanlık suçu evet, o zaman teröre karşı hepimiz kimliğimiz, inancımız ne olursa olun hep birlikte karşı durmak zorundayız.

  BİZ TERÖRE HEP BİRLİKTE KARŞIYIZ DEMELİ

  ‘Efendim teröristlerin amacı var, elbette her olayın amacı var. Amacınızı demokratik söylemlerle ifade edebilirsiniz. Farklı düşünceleri zenginliğimiz olarak kabul ediyoruz ama kendi düşüncelerini terör eylemleri yaparak gerçekleştirmek isteyenlere hepimizin hep birlikte onurlu duruş sergilememiz gerekiyor. Biz ‘teröre hep birlikte karşıyız’ demeli ve bunun arkasında kapı gibi durmalıyız. Teröre yardım ve yataklık yapanlara, destek verenlere karşı durmalıyız"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir