Dolar
6.8582
0.0437%
Euro
7.8356
0.1188%
Altın
1810.87
0.0193%
Borsa
117741.1
-0.5553%
G. Altın
399.448
0.11%
Bitcoin
63155.08
-0.3849%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Kılıçdaroğlu Eskişehir'de belediye başkanlarıyla buluştu

  Kılıçdaroğlu Eskişehir'de belediye başkanlarıyla buluştu

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; Eskişehir'de CHP'li Belediye başkanları toplantısında konuştu.
  • 15.06.2014 - 11:17
  Kılıçdaroğlu Eskişehir'de belediye başkanlarıyla buluştu

  Kılıçdaroğlu Eskişehir'de belediye başkanlarıyla buluştu #1

  Kılıçdaroğlu, Eskişehir'deki CHP'li Belediye başkanları toplantısında parti olarak yaptıkları hizmetten bahsetti. Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeye ilk metroyu getiren partiyiz biz. Halka hizmeti önemseyen partiyiz." ifadelerini kullandı. 

  TÜNEL METROSU YAPILDIĞINDA ATATÜRK BİLE DOĞMAMIŞTI

  Kılıçdaroğlu'nun "Bu ülkeye ilk metroyu getiren partiyiz" sözleri üzerine akla İstanbul'un ilk, dünyanın ise ikinci yer altı metrosu olan Tünel geldi. Tünel, 1875 yılında açıldığında CHP değil Atatürk dahi doğmamıştı. 

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

  "BU ÜLKEYE İLK METROYU GETİREN PARTİ BİZİZ"

  Sosyal devleti ayağa kaldırmak istiyoruz. Köle ticareti yapmıyoruz biz. Biz herkesin bağımsız, özgür olmasını istiyoruz. Bu ülkeye ilk metroyu getiren partiyiz biz. İlk tanzim satış mağazalarını getiren partiyiz. Halka hizmeti önemseyen partiyiz. Bizim belediye başkanlarımızın temel bir özelliği var. Her kuruşun hesabını vermek. Biz kul hakkı yemeyiz. Biz vatandaşa hizmet ederiz.

  "GENEL İKTİDAR YOLU YERELDEN GEÇER"

  Yaptıklarımızı bazen anlatamıyoruz. Ama bunları Türkiye'ye duyurmamız gerekiyor. Yaptıklarımızın bilinmesi gerekiyor. Belediye başkanlarımız çalışacak. Hep beraber çalışacağız. Genel iktidarın yolu yerelden geçer. Kenti kazanırsak ülkeyi daha güzel yöneteceğiz.

  "BU MEMLEKET NEREYE GİDİYOR"

  Herkesin kafasında kocaman bir soru işareti. Herkes sabah kalktığında şu soruyu kendi vicdanında soruyor 'bu meleket nereye gidiyor?' bayrağımız indiriliyor, yurttaşlarımız konsoloslukta rehin alınıyor. Barış diyoruz, barışın b'si bile yok. Sanki bir kavganın ortasındayız. Biz huzuru istiyoruz. Huzurlu bir ülke istiyoruz. Elbette dünyaya farklı pencerelerden bakabiliriz. Ama bu kavganın nedeni olmamalı. Hiçbir çocuk yatağa aç girmesin bu ülkede diyoruz. Her ailede huzur olsun istiyoruz.

  "NE ADALETİ VAR NE KALKINMASI"

  Bir iktidar düşünün Adalet ve Kalkınma Partisi. Ne adaleti var ne kalkınması var. Siz hizmet verdiğiniz sürece ülkenin birliğine ve bütünlüğüne en büyük katkıyı yapmış olacaksınız.".

  Görüş Bildir