Petrol
88.21
3.61%
Euro
18.2692
0.73%
Dolar
18.5364
0.19%
Altın
1.005
1.74%
Borsa
3391
6.65%
Bitcoin
365.255
1.79%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Kılıçdaroğlu ile Papandreu yemekte buluştu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Yorgo Papandreu ile JW Marriott Otel'de akşam yemeğinde bir araya geldi.
  • AA
  • 27.02.2015 - 22:19
  Kılıçdaroğlu ile Papandreu yemekte buluştu

  Kılıçdaroğlu ile Papandreu yemekte buluştu #1

  Papandreu yemeğe, CHP İstanbul Milletvekili ve Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran ile geldi.

  Basın mensuplarına açıklama yapan Papandreu, Türkiye'de bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

  Hoş bir misafirperverlikle karşılandığını aktaran Papandreu, "Burada bulunmamın bir kaç sebebi var. Bunlardan birincisi Türk halkı ile Yunan halkı arasındaki sivil toplum diyaloğuna destek vermek" değerlendirmesinde bulundu.

  Ankara'da yarın yapılacak, Kıbrıs konusunun görüşüleceği bir toplantıya da katılacağını bildiren Papandreu, şunları kaydetti:

  "Barış sürecini desteklemek amacıyla burada bulunuyorum. Aynı zamanda kardeş partimiz olan CHP'nin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ve sevgili dostum Umut Oran'la da bu vesileyle görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Sosyalist Enternasyonal olarak biz halkların refahı ve sosyal projelerin üretilmesi üzerinde önemle duruyoruz. Ayrıca demokratik usullerin uygulanması ve bu anlamda verilen mücadelede beraber yer alabilmek için çalışmalar üretiyoruz. Sosyalist Enternasyonal içerisinde de ön seçim döneminde de hangi ülkede olursa olsun, her düzeyde bu çerçevede çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Umut Bey'i de son derece iyi tanırım, son derece sevdiğim bir dostumdur. Özelliklerini her zaman çok takdir ederiz, beğeniriz. Haksız eleştirilere maruz kaldığında da kendisini tanıdığımızdan bunların doğru olmadığını gayet iyi bilerek, bütün bu alanlarda projeler üretebilmek ve kendisine destek verebilmek için yanlarında olduğumu söylemek üzere buraya geldim."

  Basına kapalı gerçekleşen yemeğe Oran'ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik de katıldı.


  Görüş Bildir