Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
405.606
-4.79%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C

  Kılıçdaroğlu 'kanlı' açıklamalarını yineledi

  Kemal Kılıçdaroğlu, Van ziyaretinde başkanlık sistemi konusunda yaptığı 'kanlı' açıklamaların arkasında durdu.
  • 15.05.2016 - 08:25
  Kılıçdaroğlu 'kanlı' açıklamalarını yineledi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van'da düzenlenen il başkanları toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

  "SORUNU ANCAK CHP ÇÖZER"

  Yaşanan terör olaylarına değinen CHP Lideri, "Bu sorunu çözmek mi istiyorsunuz, adına ister Doğu-Güneydoğu sorunu, ister Kürt sorunu deyin, bu sorunu ancak ve ancak CHP çözer. Bu sorunu çözmeye kararlıyız, bizim dışımızda başka bir parti çözemez. Sorunun çözüm yeri Meclis’se, çözüm anahtarı da tam demokrasi ve özgürlüklerden geçiyor." şeklinde konuştu.

  KANLI BAŞKANLIK AÇIKLAMASI

  Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce başkanlık sistemi konusunda çok tartışılan açıklamalarını da yeniden gündeme getirdi: "TOBB’da konuşma yaptım. Aynı şeyi okuyorum: “Bir kişi konuşacak, Türkiye susacak. Bir kişi konuşacak, hâkim ona göre karar verecek. Bir kişi konuşacak, ona göre milletvekili listeleri hazırlanacak. Bir kişi konuşacak, istediği adam hapse girecek. Neymiş? Böyle başkanlık sistemi. Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz.” Aynısını yine söylüyorum. Kalkmış konuşma yapmış, kendisini muhatap almıyoruz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir