Petrol
77.79
0.80%
Euro
19.6301
0.21%
Dolar
18.6488
0.08%
Altın
1.069
-0.17%
Borsa
4828
0.02%
Bitcoin
317.820
-0.12%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Kılıçdaroğlu: Kızlarınızı okutun

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ege Aydınlılar Derneği'nin İzmir'de okuyan Aydınlı kız öğrencilere burs vermek amacıyla düzenlediği yemekte konuştu.
  • İHA
  • 07.03.2015 - 22:08
  Kılıçdaroğlu: Kızlarınızı okutun

  Kılıçdaroğlu: Kızlarınızı okutun #1

  Kılıçdaroğlu, ortak amaçların olması gerektiğini ve çocukların okuması çerçevesinde birleşilmesine dikkat çekerek şunları söyledi:

  “Aydınlı kız çocuklarının okumasına destek vermesi gerektiği bana iletildi. Kız çocuklarının eğitimi en önemli şeydir. İki kız çocuğu sahibi olarak söylüyorum. Bütün anneler babalar çocuklarını okutsunlar. Hepimiz bir yerlerden bir yerlere geldik. Aydın’dan kopup gelip üniversite okuyanlara yardım etmek için düzenlenen gece için buraya geldim. Daha fazla katkı yapmamız gerekiyor. Eğer bir kız çocuğumuz okutuyorsak bu guru vericidir. İster Aydınlı olsun ister olmasın bu ülkede yaşayan bütün yurttaşların maddi katkı yapmalarını istiyorum. Ben Çağdaş Yaşam Derneği’ne de burs veren yurttaşım orada da bir kız çocuğu okutuyorum. Bir yurttaş olarak bunu yapıyorum. Aydın’ı çok iyi biliyoruz. Tarihini, kültürünü en önemlisi efelerini daha da önemlisi topuklu efelerini de biliyoruz. Bu geceye katılmak onur ve gurur meselesidir. Çocuklara yapılan her katkı bizim için çok önemlidir. Umuyorum ki yapacağımız katkı her gün daha da artarak devam eder.”

  CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter de Aydınlılar Derneği’nin adına Kılıçdaroğlu’na dernek rozeti taktı.

  BALBAY: EGE SADECE ZEYBEK OYNARKEN DİZ ÇÖKER

  CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ise “Ege’nin her ili kendisini İzmir hisseder. İzmir’in nesi var, Manisa’nın sesi var derler. Aydınlılar İzmir’e nefes alıp verirler. Anadolu’nun illerinden gelenler kökenlerini unutmazlar ama İzmir kimliğini de unutmazlar. Bu yüzden Ege insanı sadece zeybek oynarken diz çöker. Gençlerini okutacaksa da kendi güç birliği içinde bunu yapar” diye konuştu.


  Görüş Bildir