Petrol
114.04
0.48%
Euro
17.5038
-0.19%
Dolar
16.9688
0.85%
Altın
983.55
0.59%
Borsa
2395
0.00%
Bitcoin
337.463
4.30%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Kılıçdaroğlu: Mustafa Kemal'in askerleriyiz nokta

  Türkiye'deki parlamenter demokratik sistemin savunucusu olacağını belirten Kılıçdaroğlu: Biz Atatürk'ün askerleriyiz..
  • Detay Haber
  • 27.11.2016 - 08:59
  Kılıçdaroğlu: Mustafa Kemal'in askerleriyiz nokta

  Ataşehir Örnek Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Mustafa Saffet Kültür Merkezinde düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de siyasette karamsarlık olduğunu ve herkesin sorunların çözümü için kendisine sorular yöneltmesi gerektiğini söyledi.

  Bu sorunların çözümünün ise CHP ile mümkün olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, parlamenter demokratik sistemin savunucu olacaklarını vurguladı:

  "KİMSE PARLAMENTER SİSTEMİ DEĞİŞTİREMEZ"

  "Şimdi 'Parlamenter sistemden vazgeçilip başkanlık sistemine geçelim' deniliyor. Yani rejimi değiştirelim. Bu ülkede hiç kimse cumhuriyeti ve parlamenter sistemi değiştiremez. Bunun mücadelesini hep birlikte vereceğiz. Cumhuriyete ve demokrasiye hep birlikte sahip çıkacağız. Bizim Cumhuriyetimiz kurulurken, 1920 ve 1923'lerde alınteri vardı, kan vardı, gözyaşı vardı, her kuşaktan insanın verdiği mücadele vardı.

  MİLLİ İRADE DİYORUZ, HANGİ MİLLİ İRADE?

  Birileri geliyor 'Efendim parlamentoda çoğunluğu sağladık, rejimi değiştireceğiz' diyor. Rejim el kaldırıp indirmekle değişmez. Bir ülkenin rejimi tarihi belirler, kültürü, sosyolojik yapısı belirler. O nedenle hepimizin bilmesi gereken arkasında durması gereken konu parlamenter demokrasi sistemini güçlendirmektir. Milli irade diyoruz. Hangi Milli irade? Bir kişinin iradesi mi, milletin iradesi mi? Hiç kimse endişe etmesin.

  Kılıçdaroğlu: Mustafa Kemal'in askerleriyiz nokta VİDEO

  "BİZ MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ, NOKTA"

  Bu ülkede bir tek CHP'li kalsa dahi parlamenter demokrasiden asla vazgeçmeyeceğiz, rejimi asla değiştirmeyeceğiz. Çünkü bu rejimi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarıdır. Biz Mustafa Kemal'in askerleriyiz. Nokta."

  Kılıçdaroğlu: Mustafa Kemal in askerleriyiz nokta #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir