Euro
15.5895
0.06%
Dolar
13.8106
0.09%
Altın
790.92
0.21%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
713.472
-0.58%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Kılıçdaroğlu Nice'teki saldırı için Türkiye'yi suçladı

  Kılıçdaroğlu Nice'teki saldırı için Türkiye'yi suçladı

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa Nice'te yaşanan terör saldırısına Türkiye'nin neden olduğunu söyledi.
  • 15.07.2016 - 11:18

  Kılıçdaroğlu Nice teki saldırı için Türkiye yi suçladı #1

  Parti Meclisi toplantısı sonrası Fransa'daki terör saldırısına yönelik konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin teröre karşı tutumunun eksik olduğunu savunarak bunun dünyada terör saldırılarına neden olduğunu söyledi.

  Kılıçdaroğlu, hükümetin dünyanın her yanından terörü Ortadoğu'ya aktarmakla suçlayarak, "Bunun için AKP hükümeti oturup ciddi ciddi düşünmesi lazım. Terör karşısında strateji geliştirmemiz lazım. " dedi.

  Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi;

  "HÜKÜMETİN ÖZELEŞTİRİ YAPMASI GEREKİYOR"

  "Terörün hangi boyuta geldiğini, teröristlerin ne kadar acımasız olduğunu gösteren tipik bir örnektir Fransa'daki olay. Dış politikanın terörle mücadele konusunda ne kadar önemli olduğunu sanıyorum görmüşlerdir. Başka ülkelerinin iç işlerine müdahale etme... Başka ülkeleri, Türkiye üzerinden Ortadoğu'ya geçirme çok yanlış bir iç politika. Hükümetin oturup ciddi ve samimi bir öz eleştiri yapması gerekiyor. Bunu yapmadığı takdirde terörle mücadelede başarılı olamaz

  "ORTADOĞU'DA SAVAŞI BİZ ÇIKARIYORUZ"

  İran-Irak Savaşı tam 8 yıl sürdü. 8 yıl boyunca Türkiye asla ve asla taraflardan birisinden yana bir politika gütmedi. Güttüğü tek politika vardı savaşı bir an önce sonlandırın. Türkiye'nin saygınlığı asla ne Ortadoğu'da ne dünyada tartışma konusu olmadı ve Türkiye Ortadoğu'dan terör ithal etmedi.

  "TÜRKİYE'NİN BİR YÖNETİM SORUNU VAR"

  Ortadoğu'da savaşı biz çıkarıyoruz biz taraf oluyoruz. Üstelik bir ülkenin içindeki siyasal partiden yana taraf alıyoruz. IŞİD terör belası geldi yarın El Nusra terör örgütü ben de Türkiye'yi hedef alacağım derse buyurun bakalım ne yapacaksınız? Türkiye'nin bir yönetim sorunu var."

  Kılıçdaroğlu Nice'teki saldırı için Türkiye'yi suçladı VİDEO

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir