Petrol
97.28
-0.89%
Euro
18.4085
0.04%
Dolar
17.9515
0.11%
Altın
1.035
-0.34%
Borsa
2864
0.00%
Bitcoin
445.328
0.96%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Kılıçdaroğlu o kongreye neden gitmedi

  Tekin, salonda çıkan kavga yüzünden Kılıçdaroğlu'nun kongreye gelmemiş olabileceğini söyledi
  • 10.06.2012 - 16:30
  Kılıçdaroğlu o kongreye neden gitmedi

  Kılıçdaroğlu o kongreye neden gitmedi #1

  CHP Genel Bşakanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Gençlik Kongresi'ne gelmedi. İstanbul MilletvekiliGürsel Tekin, salonda çıkan kavga yüzündenKılıçdaroğlu'nun kongreye gelmemiş olabileceğini söyledi.

  CHP'nin Caferağa Spor Salonu'nda yapılan gençlikkongresine Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun katılacağı duyurulmuştu. Ancak öğle saatlerindeKılıçdaroğlu'nun salona gelmeyeceği açıklandı.Kılıçdaroğlu'nun geleceği belirtilen kongreye genel başkan yardımcılığından istifa eden İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin geldi.

  ÇIKAN KAVGADAN DOLAYI GELMEMİŞ OLABİLİR

  Basın mensupları Tekin'e "Kongreye katılacağı duyurulan Kılıçdaroğlu neden gelmedi, salonda çıkankavga nedeniyle mi gelmedi?" diye sordu. Tekin, "Özel bir sebebinin olduğunu zannetmiyorum. Bu konuda tam bir bilgim yok ama büyük olasılıkla Ankara'ya dönecekti. Tabi ki gençler arasında zaman zaman kavga olabilir. Adı belli; genç. Ama daha sonra kendi aralarında uzlaşma olmuş bir sıkıntı yok şu anda." cevabını verdi.

  Tekin, aynı yöndeki soruya daha sonra verdiği cevapta, "Gençlerimize seslenmek istiyorum. Ben 12 Eylül sonrası ilk olarak siyasette gençlik komisyonu başkanlığı yaptım. CHP'nin gençlerimize, kadınlarımıza ihtiyacı var. Bu manzaralar bize benzeşmiş gibi. Herhalde bu son olur. Sayın Genel Başkanımız bunu duyup kızmış olabilir." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir