Kılıçdaroğlu ODTÜ'lü öğrencilerle buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ODTÜ Vişnelik’te düzenlenen ‘Geleceği Birlikte Kuruyoruz Genç İşsizler Buluşması’na katıldı.

ODTÜ'LÜ GENÇLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

Etkinlikte gençlerle görüş alışverişinde bulunarak sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, ortak çözüm önerilerini değerlendirdi. Programa CHP’nin bazı Genel Başkan Yardımcıları, Gençlik Kolları Genel Başkanı, Genel Başkan Danışmanları ve bazı Parti Meclisi Üyeleri de katıldı.

Kılıçdaroğlu ODTÜ'lü öğrencilerle buluştu

KPSS'DEKİ KOPYA İDDİALARINI DEĞERLENDİRDİ

Kılıçdaroğlu, toplantıda yaptığı konuşmasında KPSS’deki kopya ve soruların çalındığı iddialarını değerlendirdi. "Torpil dünyanın en rezil işidir." diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi;

"Torpil dünyanın en rezil işidir. Bir kişinin elindeki hakkı çalmak demektir, bir kişinin bilgisini, birikimini çalmak demektir. Torpili tüm devlet yönetiminden kaldırmamız, çıkarmamız gerekiyor. Düşünün birisi üniversite bitiriyor, yetmiyor kursuna gidiyor, ayrıca para ödüyor ayrı bir kurs görüyor, Sınava girip atama bekliyor. Ama yanındaki komşusunun kızı veya oğlu hiçbir sınava girmeden doğrudan doğruya atanmış oluyor. Nereye? Devlette bir göreve. Bunu hangi vicdan, hangi ahlak ölçüsü kaldırır.

Kılıçdaroğlu: Torpil dünyanın en rezil işi İZLE

Kılıçdaroğlu ODTÜ'lü öğrencilerle buluştu

KPSS'Yİ KALDIRACAĞIZ DİYORLAR

‘KPSS kaldıracağız’ diyorlar.Zaten kaldırmışsınız büyük ölçüde, yandaşlarınız için. Ama yandaş olmayan, torpili olmayan, hak arayan, bilgisine güvenen insanların önüne neden engel koyuyorsunuz? Belli alanlar istismar ediliyor, o istismanlar yararlanarak yandaşlara belli imkanlar sağlanıyor. İstisnai memuriyet veriliyor. Herkes sınava girerken onun ne ayrıcalığı var sınava girmeden atanıyor. Buna hepimizin isyan etmesi lazım, bu doğru değil.Kılıçdaroğlu ODTÜ'lü öğrencilerle buluştu

GENÇLER ÜNİVERSİTEYİ BİTİRMİŞ İŞ ARIYOR

Gençler üniverisiteyi bitirmiş iş arıyor, iş vermiyorlar. KPSS sorularının da, üniversite sınav sorularının çalındığını da biliyoruz. Hayati Yazıcı’ya mail atıldığını, sınavlarda torpil istediğini de ben açıklamaştım. Siyaseti ahlak üzerine inşa ederseniz bu sorunların hepsini aşarsınız. İnançlı insan bunu yapmaz, dindar insan bunu yapmaz, ahlaklı insan bunu yapmaz."

Kılıçdaroğlu ODTÜ'lü öğrencilerle buluştu

Kılıçdaroğlu ODTÜ'lü öğrencilerle buluştu

Kılıçdaroğlu ODTÜ'lü öğrencilerle buluştu