Euro
15.2777
-0.06%
Dolar
13.5816
-0.06%
Altın
794.9150
0.04%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
508.157
0.86%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C

  Kılıçdaroğlu: Recep Tayyip Erdoğan benim gibi gezemez

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki temaslarında Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi.
  • 03.11.2012 - 21:49
  Kılıçdaroğlu: Recep Tayyip Erdoğan benim gibi gezemez

  Kılıçdaroğlu: Recep Tayyip Erdoğan benim gibi gezemez #1

  İzmir'de 2 günlük temaslarının son ayağında Gaziemir Belediyesi'nin yeni belediye hizmet binasının açılışına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Türkiye'nin 81 iline CHP Genel Başkanı olarak gidiyorum. Ama iddia ediyorum Recep Tayyip Erdoğan benim gezdiğim gibi gezemez. O'nu halkın arasına karışmaktan men edeceğim.'' dedi.

  BEN HER TARAFA GİDİYORUM, ÇÜNKÜ SAMİMİYİM

  Açılış töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, vatandaşın her sabah 'ne olacak bu memleketin hali' düşüncesiyle uyandığını iddia ederek, "Vatandaşımız içeride ve dışarıda neden kavga ortamının olduğunu, toplumun neden bölündüğünü, cumhuriyet bayramlarının, milli egemenlik bayramlarının neden kutlanamadığını kendisine soruyor. Dedelerimiz bu soruyu kendilerine sorduklarında önce Kuvayı Milliye'yi kurdular. Mustafa Kemal Samsun'a çıktı, Amasya'da tamimi yayınlandı. 'Milletin makus talihini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır' dedi. Aynı zamanda 'bu ülkenin vatandaşları öz kardeşlerdir' dedi. Madem ki beraber cumhuriyeti kurduk o zaman barış içinde yaşayacağız. Barışın yolu CHP'nin iktidarından geçiyor. Herkes bunu çok iyi bilsin. Hükümet, CHP'li belediyelere baskı yapıyor. CHP'li belediyeler hizmet üretemiyor algısı yaratmaya çalışıyorlar. Türkiye'nin 81 iline CHP Genel Başkanı olarak gidiyorum. Ama iddia ediyorum Recep Tayyip Erdoğan benim gezdiğim gibi gezemez. O'nu halkın arasına karışmaktan men edeceğim. Bir yere gider, 4 bin polisle. Bir ülkenin başbakanı bir ile 4 bin polisle gider mi? Ben her tarafa gidiyorum. Çünkü ben samimiyim." diye konuştu.

  Konuşmasında Deniz Feneri davasına da değinen Kılıçdaroğlu, ''Adına başbakan denen zat, Deniz Feneri davasının arkasında kapı gibi durdu, 'serbest bırakın' dedi. Böyle şey olabilir mi? Halkı soyanların başında olan adam 'benim arkamda başbakan var' diye çıkıp televizyonlarda açıklama yaptı. Bunu affetmeyiz, hesabını sorarız.'' dedi.


  Görüş Bildir