Euro
10.1046
1.21%
Dolar
8.3708
0.79%
Altın
482.92
1.34%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
403.502
-10.20%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C
  Kılıçdaroğlu: Susmamızın da bir anlamı var

  Kılıçdaroğlu: Susmamızın da bir anlamı var

  Tekirdağ'da partisinin etkinliklerine katılan CHP lideri, gündemi değerlendirdi..
  • 25.04.2013 - 08:50

  Kılıçdaroğlu: Susmamızın da bir anlamı var #1

  Tekirdağ'da gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtlayan CHP lideri, PKK'nın çekilmesinden memnun kalacaklarını ifade ederek çözüm sürecindeki suskunluklarının da bir anlamı olduğunu kaydetti.

  İşte CHP liderinin süreçle ilgili dikkat çekici o açıklamaları:

  ÇEKİLİRSE MEMNUN OLURUZ

  (PKK’nın sınırdan çekileceği iddiaları üzerine) Çekilirlerse memnun oluruz arkadaşlar. Kimse ülkede terörist istemez.

  BAŞBAKAN’A SORACAKSINIZ

  Çekilme gerçekleşir mi bilemem, bu sorunun muhatabı Sayın Başbakan. Başbakan’a soracaksınız. Pazarlıkları yürüten o. Masanın bir tarafında Recep Tayyip Erdoğan var, diğer tarafında Öcalan var. Erdoğan’a sorulması gereken soruyu bana soruyorsunuz. Çekilecekler mi, çekilmeyecekler mi? Pazarlığın süreci nedir? Bu ayrıntıları Başbakan’a soracaksınız.

  SUSMAMIZIN BİR ANLAMI VAR

  CHP olarak zaman zaman susarız, zaman zaman konuşuruz. Susmamızın da konuşmamızın da bir anlamı vardır. Susarız; olayları daha sağlıklı değerlendirmek için. Test edip değerlendirdikten sonra konuşuruz. Biz diğer partiler gibi değiliz. CHP’nin konumu farklıdır, biz kurucu partiyiz. Bu yüzden sözümüzün de iyi dinlenmesini isteriz. Yurttaşlarımızın bir arada huzur ve barış içinde yaşamalarını isteriz. En büyük arzumuz budur. Bu ülkede 76 milyon insan yaşıyorsa hepsi barıştan yanadır. İnsan olup da barışı reddeden biri olabilir mi? Hayır. Sorun ne o zaman? Kocaman bir soru duruyor önümüzde, ‘ama nasıl’ sorusu. Bunun yanıtını Başbakan verecek. Sayın Başbakan’ın dediği tek cümle ’bana güvenin.’ İyi de bugüne kadar söylediklerinin tam tersi çıktı. Biz sorumluluğunun bilincinde olan bir partiyiz. Ölçüp, tartar sonra konuşuruz.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir