Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.066
-0.26%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  Kılıçdaroğlu: Türkiye dikta yönetimine doğru gidiyor

  Kılıçdaroğlu: Türkiye dikta yönetimine doğru gidiyor

  Türkiye'nin adım adım dikta yönetimine gittiğini vurgulayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Evet, Erdoğan tam bir narsist" dedi.
  • DHA
  • 13.03.2016 - 15:42

  Kılıçdaroğlu: Türkiye dikta yönetimine doğru gidiyor #1

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iki günlük ziyaret için geldiği İzmir'de, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki basın temsilcisi ve köşe yazarlarıyla Seferihisar'da bir yemekte buluştu.

  Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin tehlikenin sınırında olduğunu, artık bunun CHP'nin değil herkesin sorunu olduğunu, demokratik ülkelerin bile Türkiye'nin durumundan endişe duyduğunu belirtti.

  "TÜRKİYE BİR DİKTA YÖNETİMİNE DOĞRU GİDİYOR"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a neden narsist dediğini açıklayan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bir dikta yönetimine doğru gittiğini de belirterek şunları söyledi:

  "Aklımızda dünya kadar proje var. Ama şu anda proje açıklamanın hiçbir albenisi yok. Türkiye bir savaşın içinde. Projeyi kime anlatacağız? Bakıyoruz üniversitelere, Anayasa hukukçuları en azından anayasa konusunda bir ortak bildiri yayınlayabilirler mi dedik. Vardıkları sonuç şu oldu. 'Eğer böyle bir bildiri yayınlarsak genç öğretim üyelerinin tamamını üniversiteden atarlar ve üniversiteler de tümüyle elden çıkar.' Geldiğimiz hale bakın. Adım adım Türkiye bir dikta yönetimine doğru gidiyor. Temel alt yapısı falan oturturmuş zaten. Şu anda ben gayet net söylüyorum.

  Kılıçdaroğlu: Türkiye dikta yönetimine doğru gidiyor #2

  "EVET TAM BİR NARSİST"

  İktidar yani Adalet ve Kalkınma Partisi iktidardan gitmemek için siyasi cinayetler dahil, her şeyi yapabilecek pozisyonda şu anda. Çünkü gitmenin kendisi açısından maliyetini çok iyi biliyor. Davutoğlu ile Erdoğan arasında ciddi bir boşluk var. Ben bunu görüyorum, hissediyorum. Anlatılıyor da zaten. Ama Erdoğan hiç kimseyi dinlemiyor. Onun için kural yok. Narsist sözcüğünü bunun için kullandım. Evet tam bir narsist. Çünkü narsistler hiçbir kural dinlemezler. Onlar için kendi söyledikleri kuraldır. Kendi söylediğini kural kabul ediyor. Anayasa Mahkemesi karar vermiş. Hiç önemli değil."

  Kılıçdaroğlu: Türkiye dikta yönetimine doğru gidiyor #3  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir