Petrol
0.00%
Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00%
Bitcoin
346.834
-4.65%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Kılıçdaroğlu'ndan akil adamlara ilk yorum

  CHP lideri, akil adamlarla ilgili AK parti ile aralarında 180 derece fark olduğunu belirtti.
  • 25.03.2013 - 15:08
  Kılıçdaroğlu'ndan akil adamlara ilk yorum

  Kılıçdaroğlu ndan akil adamlara ilk yorum #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin gündemindeki Akil Adamlar Komisyonu'na seçilen isimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

  "180 DERECE BİRBİRİNE TERS"

  Kılıçdaroğlu, CNN Türk'e yaptığı açıklamada, CHP'nin Akil Adamlar Komisyonu önerisini hatırlatarak, "Meclis çatısı altında oluşturulacak bir Uzlaşma Komisyonu'na bağlı olarak faaliyet göstermesini önermiştik. O zaman herkes ile görüşebileceklerdi. Bizim önerdiğimiz Akil Adamlar Komisyonu ile hükümetin Akil Adamlar Komisyonu arasında fark var, 180 derece birbirine ters" dedi.

  İKTİDAR GÜDÜMÜNDE

  CHP'nin Öcalan ile görüşme sürecini doğrudan devletin değil bu komisyonun yürütmesi gerektiği savunduğunu da ifade eden Kılıçdaroğlu, "Şu an hükümetin üzerinde durduğu Akil Adamlar Komisyonu iktidar güdümünde bir komisyon olacak" dedi.

  Başbakan Erdoğan'dan sürece ilişkin açıklama beklediklerini yineleyen Kılıçdaroğlu, "Bizim muhatabımız Başbakan Erdoğan, süreç ile ilgili yorum yapmıyor, nasıl çözeceksiniz sorusuna yanıt yok, ayrıntılı açıklama bekliyoruz" diye konuştu.

  "Eğer AKP randevu isterse verir misiniz?" sorusuna ise Kılıçdaroğlu, "Yetkili organlarımıza götürürüz, 'tamam' derlerse görüşürüz" yanıtını verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir