Euro
15.2147
-0.57%
Dolar
13.4829
-0.18%
Altın
801.2850
0.10%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
505.547
6.41%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Kılıçdaroğlu'ndan atanamayan öğretmenlere mektup

  Kemal Kılıçdaroğlu atanamayan öğretmenlere yazdığı mektupta destek istedi.
  • 06.06.2012 - 14:07
  Kılıçdaroğlu'ndan atanamayan öğretmenlere mektup

  Kılıçdaroğlu ndan atanamayan öğretmenlere mektup #1

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, atanamayan öğretmenlere gönderdiği mektupta "Ben Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her zaman hakkını arayan öğretmenlerin yanında olacağım. Geleceğimizi inşa edecek öğretmenlerimize, CHP iktidarında kazanılmış haklarını vermeyi bir borç biliyorum, bu sorunu birlikte çözeceğiz" dedi.

  "TEK BAŞINIZA VERDİĞİNİZ MÜCADELE SONUÇ VERMEZ"

  Kılıçdaroğlu, atanamayan öğretmenlere açık mektup yazdı. CHP Lideri mektubunda, "Bugün içinde bulunduğunuz zor koşullar; kazandığınız bir hakkı kullanamamanın vermiş olduğu kızgınlıkla yoğrulmuştur. Yarınlara umutla bakıp güzel ve aydınlık günlere kavuşmak bir yana, hala en temel hak olan yaşama hakkını, insanca sürdürebilmenizi sağlayacak ekonomik ve sosyal koşullara sahip olmak için uğraşmaktasınız. Fakat tek başınıza verdiğiniz bu uğraş sizi sonuca götürememektedir" dedi.

  "ÖĞRETMENLERİN YANINDA OLACAĞIZ"

  Bu duruma son vereceğini iddia ederek yıllarca "umut tacirliği" yapan AKP Hükümetinin ise sorunları görmezden geldiğini, ataması yapılmadan yaşamına son veren öğretmenlere rağmen kılını kıpırdatmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu mektubuna şöyle devam etti: "AKP Hükümeti seçim meydanlarında söylediklerinde olduğu gibi, sizinle ilgili vaadini de aynı hızla unuttu. Fakat unuttuğu bir şey daha var; Ataması yapılmayan öğretmenler bunu unutmayacak. Ben Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her zaman hakkını arayan öğretmenlerin yanında olacağım. Cumhuriyet Halk Partisi ataması yapılmayan öğretmenlerin yanında olacak. Geleceğimizi inşa edecek öğretmenlerimize, CHP iktidarında kazanılmış haklarını vermeyi bir borç biliyorum, bu sorunu birlikte çözeceğiz. Aydınlık geleceğe, hep beraber yürümek dileğiyle."

  Bu bağlamda, CHP Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı 5+1 Projesi Eğitim Meslek Grubu tarafından 11 Haziran saat 17.00'de parti genel merkezinde bir panel düzenlenecek. Kılıçdaroğlu'nun da katılması beklenen panelde, atanamayan öğretmenlerin sorunları tartışılacak.


  Görüş Bildir