Petrol
89.67
0.91%
Euro
18.3924
0.91%
Dolar
18.5769
0.14%
Altın
1.02
0.68%
Borsa
3431
0.00%
Bitcoin
373.887
3.92%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C
  Kılıçdaroğlu'ndan Atatürk büstü ve bayrak yorumu

  Kılıçdaroğlu'ndan Atatürk büstü ve bayrak yorumu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kobani'yi bahane ederek çok sayıda Atatürk büstü ve Türk bayrağına zarar verenlerin Türkiye'de yerinin olmadığını söyledi.
  • 08.10.2014 - 12:29

  Kılıçdaroğlu ndan Atatürk büstü ve bayrak yorumu #1

  Kemal Kılıçdaroğlu, yurt genelindeki eylemlerde Atatürk büstlerinin tahrip edilmesi ve Türk bayrağının yakılmasına ilişkin olarak konuştu.

  "ONLARIN BU TOPRAKLARDA YERİ YOK"

  Kılıçdaroğlu bayrağın ve Atatürk'ün bu toplumun iki ortak değeri olduğunu bunlara saygı duymayanın bu topraklarda yerinin olmadığını belirterek, bu ortak değerler dışında insanlar arasında farklı görüşler olabileceğini ifade etti.

  Kılıçdaroğlu'ndan Atatürk büstü ve bayrak yorumu

  Diyarbakır Ofis Semti'nde bulunan bir öğrenci yurdundaki Atatürk büstü öğrenciler tarafından binadan aşağıya atıldı. Göstericilerden biri ise Atatürk büstüyle adeta oyun oynadı.

  Kılıçdaroğlu ndan Atatürk büstü ve bayrak yorumu #2

  Diyarbakır'da Atatürk büstüne çirkin saldırı İZLE

  Manisa programı için havayolula İzmir'e gelen Kılıçdaroğlu, Adnan Menderes Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  "TÜRKİYE ORTADOĞU BATAKLIĞINA SAPLANDI"

  IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilere ilişkin, gelinen noktanın acı dolu olduğunu belirterek, "Türkiye, Ortadoğu bataklığını kendi ülkesinin içine çekti" dedi.

  "ADETA SIKIYÖNETİM İLAN EDİLDİ"

  Kılıçdaroğlu izinsiz gösterilerle ilgili sükunet ve sağduyu çağrısı yaparak, şöyle konuştu:

  "Ancak yurttaşlarımdan şunu da düşünmelerini istiyorum, 12 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor, 12 yıl sonra ülke bu hale niye geldi? Yanlış dış politikanın iç barışımızı bozacağını defalarca söyledik. Bütün vatandaşlarıma çağrıda bulunuyorum, sakin olun. Türkiye büyük bir ülkedir kendi sorunlarımızı aşabiliriz. Yeniden adeta sıkıyönetim ilan edildi. Hükümete çağrım şu, dış politikanı yeniden gözden geçir. Yanlış dış politikanın içeride huzursuzluk ve kargaşa yaratacağını defalarca dile getirdik ama her seferinde duymazlıktan geldiler ve her seferinde CHP'yi suçladılar. Oysa bizim her söylemimiz doğruydu. 'Yanlış bir dış politika izliyorsunuz' dedik. 'Bu dış politika Türkiye'ye yarar getirmez' dedik. 'Türkiye'yi Ortadoğu bataklığına sürüklemeyin' dedik. 'Ortadoğu bataklık değildir' diye bize cevap verdiler. Bugün geldiğimiz nokta gerçekten de acı dolu bir noktadır. Türkiye Ortadoğu bataklığını kendi ülkesinin içine çekti. Yani bir anlamda bataklığa saplandı Türkiye. Her şeye rağmen insanlarımız sağduyuya davet ediyorum."

  "ŞİDDETE MİSLİYLE KARŞILIK İFADESİ ÇOK TEHLİKELİ"

  Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin "İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın 'şiddet misliyle karşılık bulur' açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine de bu ifadenin son derece tehlikeli olduğunu vurguladı.

  Şiddetin şiddeti doğurduğunu devleti yönetenlerin bilmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, iktidarın vatandaşı sağduyuya, sükunete davet etmesi gerektiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu, "Ben şiddeti misliyle bastırırım dediğiniz anda Türkiye'de kargaşayı başlatırısınız, daha tehlikeli sonuçların doğmasına yol açarsınız" dedi.

  "DEVLET ŞİDDETLE YÖNETİLMEZ"

  "Kargaşa çıkarmanın hiçbir şekilde mazeret gösterilecek bir yanı olmadığını" kaydeden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

  "Kargaşaya hepimiz karşı çıkmalıyız. Hükümetin yanlış politikalarını biliyoruz. Bu politikaların ülkeyi kaosa sürüklediğini biliyoruz. Bundan ciddi endişe duyuyoruz. Ama bütün bunlara rağmen ülkesini seven bir siyasal partinin genel başkanı olarak vatandaşlarımı sağduyuya, sükunete davet ediyorum. Bu hükümete de 'şapkanı al önüne koy' diyoruz. 'Türkiye'nin yönü Ortadoğu bataklığı değildir, çağdaş uygarlıktır' dedik, biz yönümüzü yüzyıllardır Batıya döndüren bir toplumuz. Neden bizi Ortadoğu bataklığının içine sürüklediniz. Hala o kavgayı sürdürüyorlar küçük çocuklar gibi. Devlet intikamla yönetilmez, şiddetle yönetilmez, akılla, mantıkla yönetilir."


  Görüş Bildir