Petrol
112.7
0.22%
Euro
17.4135
0.15%
Dolar
16.6181
-0.12%
Altın
972.34
-0.07%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
337.251
-1.47%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'nin çatı formülüne yeşil ışık

  Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'nin çatı formülüne yeşil ışık

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanlığı için 'çatı adayı' önerisi üzerine konuştu.
  • 08.05.2014 - 14:32

  Kılıçdaroğlu ndan Bahçeli nin çatı formülüne yeşil ışık #1

  Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde aday belirleme yarışı hızlandı. AK Parti kendi adayını belirleyecek. Muhalefet ise kendi partilerinden aday çıkarmakta zorlanınca MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ortak aday çıkışına sıcak bakmaya başladı.

  "DAHA ÖNCE BİZ DE DEMİŞTİK"

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "MHP ile görüşebiliriz. Bu bizim de daha önce dile getirdiğimiz formül." diyerek Devlet Bahçeli'nin 'çatı aday' önerisine yeşil ışık yaktı. 

  "MHP'DEN RANDEVU TALEBİ OLURSA.."

  “MHP’den randevu talebi yok. Olursa sıcak bakarız. Cumhurbaşkanı adayı siyaset dışından aday olursa daha geniş bir kitleyi altında toplar. "Çatı aday" nitelemesine de bu şekilde uyar.“

  BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

  MHP lideri Devlet Bahçeli dün yaptığı açıklamada başta CHP olmak üzere çok sayıda parti ve sivil toplum örgütü ile görüşeceğini ifade ederek ortak bir aday çıkarmak istediklerini ifade etmişti.

  "Adayımız sürpriz biri olacak. Eğer biz 29 Haziran'a kadar toplumun önüne böyle bir adayla çıkarsak AKP kimi çıkarırsa çıkarsın, Bu Tayyip Erdoğan da olsa fark etmez, seçimi kaybeder. Gideceğim herkese. CHP'ye gideceğim; ama Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'ne de gideceğim. Yetmez; sivil toplum örgütlerini, inanç gruplarını, katkı sağlayacak herkesi ziyaret edeceğim. Onlara diyeceğim ki, orta paydası geniş olan birini ülkemize cumhurbaşkanı yapalım."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir