Euro
15.2645
0.80%
Dolar
13.4576
0.60%
Altın
792.9660
0.38%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
525.025
-8.70%
3ºC
İstanbul
Yoğun kar 3 C
  Kılıçdaroğlu kendisini reddeden Bahçeli'ye cevap verdi

  Kılıçdaroğlu kendisini reddeden Bahçeli'ye cevap verdi

  Kılıçdaroğlu, "Koltuk tedarikçisi" diyerek teklifini reddeden Bahçeli'ye yanıt verdi: "Koltuğu bırakmaya hazır olduğumuzu gösterdik."
  • Ajanslar
  • 21.06.2015 - 14:15

  Kılıçdaroğlu kendisini reddeden Bahçeli ye cevap verdi #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye "Birlikte hükümet kuralım, Başbakan sen ol" çağrısı yapmış, Bahçeli ise bu teklifi reddetmişti.

  Yaşanan olayları değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin "hayır" cevabını eleştirdi. Muhalefetin AK Parti'siz bir seçeneği hayal edemeyeceklerini söyleyen CHP lideri, CHP'nin halka verdiği sözleri kendine kriter edindiğini söyledi:

  YÜZDE 60 İLE ORTAK SORUMLULUĞU ANLATTIK

  "Biz yüzde 60'lık blok derken, kimsenin kimseyle bir arada olmasını, bir siyasi ortaklığı değil, Türkiye'nin önceliği olan hukuk ve demokrasi üzerindeki tahribatın giderilmesi için halkın bize verdiği sorumluluğu anlatmaya çalıştık.

  TÜRKİYE'NİN ÇIKARI İÇİN KOLTUKTAN FERAGAT ETMEYE HAZIRIZ

  Halk da sandıkta yüzde 60'a bunun için yetki verdi. Bir sonraki seçimi değil, Türkiye'yi düşünen her siyasetçinin görevi bu sorumluluğu yerine getirmektir diye düşündük. 'Bunun için her koltuktan feragat etmeye hazır olduğumuzu' söyledik ve gösterdik. 'Çünkü bizim için önemli olan ilkeler ve Türkiye'nin çıkarıdır' dedik.

  TEK ÖNCELİĞİMİZ HALKA VERDİĞİMİZ SÖZLER

  Görünen o ki; diğer muhalefet partileri bir sonraki seçimi hesapladıklarından olacak, AK Parti'siz bir seçeneği hayal dahi edemez durumdalar. Bizim tek önceliğimiz baştan beri halka verdiğimiz sözlerin, ortaya koyduğumuz ilkelerin hayata geçmesidir... Emekliye 2 bayramda ikramiye, çiftçi mazotunun 1,5 lira olması, taşeron işçiliğin kaldırılması, asgari ücretin bin 500 lira olması gibi... Çünkü siyaseti millete hizmet etme işi olarak görüyoruz. Bundan sonra da böyle olacak. Bizim dışımızdaki partiler, ne yazık ki; kiminle koalisyon yapıp yapmayacaklarını söylüyor, bizim içinse kriter ilkeler ve halka verdiğimiz sözlerdir."

  Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert yanıt

  Kılıçdaroğlu kendisini reddeden Bahçeli ye cevap verdi #2  Görüş Bildir